Strona główna ZDROWIE Protest przeciwko przymusowi szczepień

Protest przeciwko przymusowi szczepień

0
Reklama

Już 2 czerwca środowisko STOP NOP organizuje kolejny międzynarodowy protest.  Rok temu w tym wydarzeniu uczestniczyło nawet kilkanaście tysięcy osób.

Marsz przeciwko przymusowi szczepień zostanie zorganizowany 2 czerwca 2018 roku w Warszawie, podobnie jak rok wcześniej z całego kraju do stolicy pojadą też autokary z Podkarpacia. Ubiegłoroczny protest zmobilizował nawet mieszkańców Wielkiej Brytanii, Włoch czy Austrii.
Lekarze przestrzegają, że Niepożądany Odczyn Poszczepienny (NOP), może być różny a to zależy od rodzaju i składu szczepionki,  zdrowia dziecka czy jego wieku. Bardzo często poszczepienny odczyn występuje dopiero po kilku miesiącach lub nawet latach i rodzice bardzo rzadko kojarzą go ze szczepionkami, a Sanepid umywa ręce tłumacząc, że NOP można zgłosić jedynie do 30 dni.
Jak mówią rodzice, lekarze namawiają do zaszczepienia naszych dzieci, twierdząc, że to rutynowa procedura, którą powinno się przeprowadzić, gdy jednak rodzic zażąda dodatkowych informacji np. na temat składu szczepionki, lub odmówi zaszczepienia swojego dziecka, gdyż posiada obawy, sytuacja się zmienia. Lekarz może zgłosić dany przypadek do sądu, by ta instytucja wszczęła postępowanie przeciwko rodzicom. Do sprawy dołącza się Sanepid czyli sprzedawca szczepionki, który również grozi rodzicom wysokimi karami, za niedotrzymanie terminów obowiązkowych szczepień. Lekarz, ani nikt innych nie chce podpisać formularza, że szczepienie jest całkowicie zdrowe, a dziecko z ewentualnym odczynem poszczepiennym zostaje później na barku rodziców.  Czy tak powinna wyglądać cała ta sytuacja ?
STOP NOP zachęca do wspólnego wyjazdu na międzynarodowy protest do Warszawy, więcej informacji w linku poniżej.
Protest przeciwko przymusowi szczepień

Reklama