Strona główna BIZNES Promocje bankowe, czyli pomysłowy sposób na dodatkowe kilkaset złotych miesięcznie

Promocje bankowe, czyli pomysłowy sposób na dodatkowe kilkaset złotych miesięcznie

0
Reklama

Każdy z nas szuka możliwości, by w prosty, szybki i niezbyt obciążający sposób podreperować swój domowy budżet. Sceptycy z góry zakładają, że nie ma takiej możliwości, a zdobycie każdej złotówki to ciężka praca. Optymiści wierzą, że pieniądze leżą na ulicy, trzeba tylko schylić się po nie w odpowiednim miejscu. Nazywam się Jacek Gacoń i uważam, że prawda (jak zawsze) leży pośrodku. Od 2014 roku prowadzę bloga JakDorobic.pl, gdzie publikuję dokładne analizy promocji bankowych. Przekładam skomplikowane regulaminy na prosty i zrozumiały język oraz pokazuję czytelnikom najprostszą drogę do dodatkowych pieniędzy. W dzisiejszym artykule powiem Wam, dlaczego banki rozdają w promocjach pieniądze i co zrobić, żeby je zdobyć.

Promocje bankowe – na czym polegają?

Chociaż każdy bank wypracował już własne regulaminy i zasady promocji, to większość akcji przebiega według bardzo podobnego scenariusza. Całość można z powodzeniem streścić w następujący sposób: za wykonanie określonej czynności – założenie konta, wyrobienie karty kredytowej czy otwarcie lokaty – organizator promocji nagrodzi Was ustaloną wcześniej premią – pieniężną lub rzeczową. Oprócz spełnienia głównego warunku konieczne będzie najczęściej wykonanie innych, mniejszych czynności. Jakich? Najróżniejszych: zrobienie określonej ilości przelewów, zakupów kartą lub dokonywanie wpłat na otwarte właśnie konto. Tego typu warunki spełnia się najczęściej „przy okazji” zwyczajnego korzystania z produktu. Trzeba jednak pamiętać o przestrzeganiu ustalonych ram czasowych i terminów. 

Dlaczego banki rozdają pieniądze?

Domyślam się, że dla osoby, która nie brała wcześniej udziału w żadnej z promocji bankowych, takie działania mogą wydawać się czystym szaleństwem. Dlaczego bank miałby namawiać kogokolwiek do założenia darmowego konta, dając mu za to pieniądze? Dlaczego bank rozdaje gotówkę za założenie lokaty, w ramach której będzie wypłacał dodatkowo odsetki? Odpowiedzi są dwie. Pierwsza z nich jest dość logiczna: bank płaci za zwabienie klienta, licząc, że zostanie on z marką na dłużej, a z czasem zacznie korzystać z płatnych produktów: kredytów hipotecznych, kart kredytowych czy pożyczek. Już jedna taka umowa pozwoli bankowi nie tylko „odkuć się”, ale także zarobić przyzwoitą sumę. 
Drugi powód jest mniej oczywisty. Nie jest tajemnicą, że banki obracają niewyobrażalnie dużymi pieniędzmi, inwestując je w najróżniejsze instrumenty finansowe na rynkach całego świata. Każdy klient, który zdecyduje się przynieść do banku swoje pieniądze, powiększa kapitał banku, który dzięki temu może zarabiać jeszcze więcej.
Jak brać udział w promocjach bankowych? 

Reklama

Zacznijcie od początku, czyli od wyszukania najciekawszych akcji. Stosowne informacje pojawiają się na stronach banków i innych firm, świadczących usługi finansowe. Możecie też zaglądać do zakładki Promocje bankowe i nie tylko na moim blogu. Przechodząc tam co kilka dni, będziecie pewni, że jesteście cały czas na bieżąco, a Waszej uwadze nie umknie żadna ciekawa akcja. 
Klikając w interesujący Was artykuł, przejdziecie do najważniejszego, czyli opisu warunków promocji. Dowiecie się dzięki temu, na jakich zasadach, komu i w jakiej wysokości oraz formie przysługuje konkretna premia. Artykuły powstają w łatwej do przyswojenia postaci. To zdecydowanie ciekawsze i znacznie szybsze niż czytacie zawiłych regulaminów. 

O czym należy pamiętać?

O terminach! To zdecydowanie najważniejsze. Wszelkie warunki spełniać trzeba zazwyczaj w odpowiednim czasie. Jeśli bierzecie udział w wielu promocjach jednocześnie, zacznijcie prowadzić mini dziennik – w formie papierowej lub elektronicznej. Pomocna może okazać się nawet mała karta z przypomnieniem, zawieszona na lodówce. Wystarczy, że napiszecie na niej: „mBank: wykonać 3 przelewy do 31.10.2020 roku”. 

Czy to bezpieczne?

Od początku istnienia mojego bloga omawiam jedynie promocje sprawdzonych i popularnych banków oraz instytucji o odpowiedniej renomie. Każda promocja jest przeze mnie skrupulatnie sprawdzana, a regulamin i jego załączniki analizowane pod każdym kątem. 
Żadna z promocji, które polecam, nie polega na przesyłaniu swoich pieniędzy innym podmiotom. Jeśli gdziekolwiek spotkacie się z taką sytuacją – zdecydowanie odradzam branie udziału w tej akcji. Jedyne płatności, które można zaakceptować, to przelewy na własne konto lub zwyczajne płatności w sklepach – warunek często spotykany i praktykowany przez banki.

Wziąłem udział w promocji – co dalej?

Wyjścia są dwa: konto w banku można zamknąć, następnie zaczekać, aż minie wymagany okres karencji (czas, po którym ta sama osoba może ponownie otworzyć rachunek jako „nowy lub powracający klient”) i poszukać następnej akcji tego samego banku. W tym czasie możecie brać udział w promocjach innych firm. 
Drugą opcją jest dalsze zarabianie z tą samą marką. Większość banków oferuje programy poleceń, w ramach których możecie wygenerować kod lub link polecający. Wystarczy, że prześlecie go innej osobie (rodzinie, przyjaciołom lub znajomym), która założy konto lub weźmie udział w innej promocji. Oboje zostaniecie wtedy nagrodzeni dodatkową premią. 

Podsumowanie

Miejcie świadomość, że blog JakDorobic.pl to coś więcej, niż same promocje bankowe. Każdego tygodnia pojawiają się tam artykuły dotyczące finansów osobistych, programów socjalnych i możliwości zdobycia dodatkowej gotówki na różne cele. Dla przykładu – zbliżający się początek roku akademickiego zwiastują artykuły z cyklu Pieniądze dla studentów, omawiające formy pomocy finansowej dla osób w trakcie kształcenia. Sprawdźcie, czy sami możecie skorzystać ze stypendium socjalnego czy środków przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Cykl obejmuje znacznie więcej ciekawych tematów. 

Reklama
Poprzedni artykułŚmierć w MOW w Łańcucie. Kolega przyznał się do winy
Następny artykuł17-latek kierował mercedesem. Dachował, pasażerka w szpitalu