Strona główna MIELEC Prokuratorskie zarzuty dla 35-latki po awanturze w Mielcu

Prokuratorskie zarzuty dla 35-latki po awanturze w Mielcu

4

35-letnia mieszkanka Mielca usłyszała wczoraj prokuratorskie zarzuty. Podejrzana jest o udział w nielegalnym zbiegowisku, kierowanie gróźb karalnych oraz nawoływanie do przestępstwa. Wobec kobiety, prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do 64-letniego pokrzywdzonego, wobec którego kierowała groźby.

W minioną niedzielę, policjanci interweniowali wobec grupy osób, które zgromadziły się na ulicy Miasteczko Młodego Robotnika w Mielcu, gdzie doszło do eskalacji konfliktu pomiędzy dwiema grupami mieszkańców Mielca, w tym grupy Romów.

W poniedziałek rano, policjanci zatrzymali 35-letnią mieszkankę Mielca. Na chwilę obecną podejrzanej przedstawiono zarzut udziału w nielegalnym zbiegowisku, kierowania gróźb karalnych oraz nawoływania do przestępstwa. 35-latka złożyła wyjaśnienia. Wobec kobiety prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do 64-latka, wobec którego kobieta miała kierować groźby.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił również wszcząć postępowanie wobec 37-letniego kierującego bmw, za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jak wynika z materiałów, którymi dysponuje Policja, w ubiegłą niedzielę mężczyzna próbował wjechać w grupę osób stojącą na parkingu wzdłuż zaparkowanych samochodów, na terenie Miasteczka Młodego Robotnika. Funkcjonariusze proszą o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Mielcu osób pokrzywdzonych lub świadków, które widziały to zdarzenie.

Policjanci, w sprawie nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym zbierają materiał dowodowy, ustalają i przesłuchują świadków, analizują zabezpieczony materiał wideo. Trwają dalsze czynności w tej sprawie.

Poprzedni artykułUniwersytet Rzeszowski zachęca do studiowania najnowszych technologii
Następny artykułIMGW ostrzega: Burze z gradem i gwałtowny wzrost wód

4 KOMENTARZE

  1. 35 letnia mieszkanka Mielca. Zastanawiam się nad 37 latkiem kierującym BMW? Czy to mieszkaniec Mielca czy może tylko turysta z księżyca przejeżdżający przez Mielec? Nazywajmy rzeczy po imieniu. Po prostu 37 letni romski bandzior który zamiast mózgu ma jajecznicę. Polaków można obrażać bo to jest w modzie. Ale na Roma nie można nic zlego powiedzieć. Szanowna redakcjo więcej szacunku do siebie i obywateli polskich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here