Strona główna STALOWA WOLA Prokurator generalny obejmie nadzór nad sprawą tragicznego wypadku w Stalowej Woli?

Prokurator generalny obejmie nadzór nad sprawą tragicznego wypadku w Stalowej Woli?

0

W sobotę w Stalowej Woli doszło do tragicznego wypadku. Wyprzedzający pijany kierowca bez zezwolenia zderzył się czołowo z nadjeżdżającym samochodem, w którym podróżowało małżeństwo z niespełna trzyletnim synem. Oboje zginęli na miejscu.

Wczoraj w sieci pojawił się wpis wiceministra sprawiedliwości, pochodzącego z Niska, Marcina Warchoła, który złożył kondolencje rodzinie oraz zaapelował, że złoży do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, wniosek o objęcie przez niego nadzoru nad sprawą.

„W związku z wczorajszą tragedią koło Stalowej Woli, w której zginęli rodzice trójki dzieci, wyrażam głębokie wyrazy współczucia i najszczersze kondolencje dla osieroconych dzieci i całej rodziny pogrążonej w bólu i w żałobie.
Informuję, że zwróciłem się do Prokuratora Generalnego o objęcie nadzorem tego postępowania i surowe potraktowanie sprawcy.
Ponadto wystąpiłem do Funduszu Sprawiedliwości o pomoc dla pokrzywdzonych dzieci”- podał we wpisie wiceminister Warchoł.

Sprawca wypadku, 37-letni mężczyzna, był prawdopodobnie w czasie prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, a także nie miał pozwolenia na prowadzenie auta. Jeśli wyniki badań krwi potwierdzą tę tezę, sprawcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności, co jest najwyższą karą za to przestępstwo.

Zmarłe małżeństwo osierociło trójkę dzieci. W sieci pojawiła się zrzutka na pomoc dla nich.

Poprzedni artykułKatastrofa lotnicza w Giblartarze. Jak zginął generał Sikorski?
Następny artykułZ Jasła do Krynicy-Zdroju. Kolejne wakacyjne połączenia
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here