Strona główna POLSKA I ŚWIAT Próbne egzaminy maturalne. Jak będą wyglądać w dobie pandemii?

Próbne egzaminy maturalne. Jak będą wyglądać w dobie pandemii?

0
Reklama

Rozpoczynają się próbne egzaminy maturalne dla ostatnich klas liceów i techników. Udział szkół w próbnych maturach jest dobrowolny, odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym.

Próbne matury przygotowane zostały przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Mają one rozpocząć się w środę o 9:00, kolejny egzamin o 14:00.

W pierwszy dzień maturzystów czeka próbny egzamin z języka polskiego, o 14:00 z języka łacińskiego i kultury antycznej oraz z języków mniejszości narodowych na poziomie podstawowym.

Reklama

4 marca rano będzie egzamin próbny z matematyki na poziomie podstawowym, po południu z historii muzyki i filozofii. 5 marca rano będzie egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, po południu z historii sztuki oraz z języka kaszubskiego.

8 marca rano będzie egzamin próbny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym, po południu będą egzaminy na poziomie podstawowym z języków: francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. 9 marca rano będzie egzamin próbny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, a po południu egzaminy na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym z języków: francuskiego, rosyjskiego i włoskiego. 10 marca rano będzie egzamin próbny z matematyki na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym z języków: hiszpańskiego i niemieckiego. 11 marca rano będzie egzamin próbny z biologii, a po południu z informatyki. 12 marca rano będzie egzamin próbny z chemii, a po południu z wiedzy o społeczeństwie.

15 marca rano będzie próbny egzamin z historii, a po południu z fizyki. 16 marca rano będzie egzamin próbny z geografii, a po południu egzaminy z języków mniejszości narodowych na poziomie rozszerzonym.

Wszystkie egzaminy odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym, tj. uczniowie i personel do szkoły będą musieli wejść w maseczkach, uczniowie będą mogli zdjąć je dopiero po zajęciu odpowiedniego miejsca w sali egzaminacyjnej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!