Strona główna RZESZÓW Prezydent spotkał się z podkarpackimi przedsiębiorcami

Prezydent spotkał się z podkarpackimi przedsiębiorcami

0
fot. Przemysław Keller/ KPRP
Reklama

Drugiego dnia wizyty w województwie podkarpackim Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedsiębiorcami z regionu. W Podkarpackim Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce rozmawiano na temat wsparcia gospodarki opartej na wiedzy.

Andrzej Duda podkreślił, że poprzez takie miejsca jak Podkarpackie Centrum Nauki młodzież ma możliwość obejrzenia osiągnięć nauki, ale też zobaczenia jak wygląda i funkcjonuje świat.

Reklama

Przy możliwości zetknięcia się z różnymi nowinkami technicznymi, pracą laboratoriów, z osiągnięciami różnych dziedzin, młodzież może obudzić swoje zainteresowania i zobaczyć, co ich fascynuje, gdzie w przyszłości chcieliby skierować swoje zainteresowanie zawodowe – powiedział Prezydent.

Jak dodał, to daje impuls młodym ludziom do tworzenia innowacyjnych firm.

Prezydent wskazał, że chociaż wydawało się, że świat jest rozwinięty to ciągle pojawiają się innowacyjne rozwiązania. – Sztuczna inteligencja wyznacza nowe trendy – z jednej strony stwarzając nowe możliwości rozwojowe, ale z drugiej strony generując pewne niebezpieczeństwa, a w efekcie uaktywnia nowe obszary, w których w przyszłości będzie odbywał się rozwój – podkreślił.

Andrzej Duda powiedział podczas przemówienia, że chciałby, aby w przyszłości polscy profesorowie, grupa naukowców zdobyli Nagrodę Nobla za badania, które są realizowane w naszym kraju. Jak dodał, „do tego potrzebne jest inwestowanie w naukę, aby dać potężny impuls rozwojowy”. – Nasi naukowcy pracując w różnych miejscach na świecie, należą do intelektualnej elity, więc jestem przekonany, że jest to możliwe także w Polsce – wskazał.

Podczas spotkania Prezydentowi towarzyszyli: Z–ca Szefa KPRP Piotr Ćwik oraz Doradca Rafał Kos.

źr. KPRP

Reklama
Poprzedni artykułUwaga na oblodzenie na drogach regionu!
Następny artykułPolicjanci z Niska szkolili saperów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!