Wojciech Bakun prezydent Przemyśla poifnormował w mediach społecznościowych, że bramy cmentarzy w mieście nie zostały zamknięte.

Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun napisał na facebooku, że bramy cmentarzy w mieście pozostają otwarte w okresie Wszystkich Świętych. Straż miejska nie wystawi nikomu mandatu.We wpisie czytamy:

Tak! Prawdą jest że w dniu wczorajszym tj. 30 października 2020 wydano rozporządzenie, które w §28a mówi: “Od dnia 31 października 2020r. do dnia 2 listopada 2020r. zakazuje się wstępu na teren cmentarzy, z wyjątkiem pogrzebu i czynności z nim związanych.”

Obowiązuje więc zakaz wstępu na cmentarze, chyba że udają się Państwo na pogrzeb lub CZYNNOŚCI Z NIM ZWIĄZANE!
Nie obliguje to jednak władz miasta do zamykania bram cmentarzy (choćby ze względu na odbywające się pogrzeby).

 W związku z tym odpowiadając na liczne pytania Państwa w tej sprawie informuję, że BRAMY CMENTARZY POZOSTAJĄ OTWARTE zarówno dzisiaj (31.10) jak i w kolejnych dniach.

Pojawiały się również w Państwa pytaniach obawy czy Straż Miejska “będzie karać”. Szanowni Państwo, Straż Miejska została powołana po to żeby pomagać i pilnować porządku. Prosimy więc, żeby uważali Państwo czy chryzantemy za bardzo się nie sypią, a znicze nie dymią, ale gwarantuje, że nikt za to mandatu nie dostanie.

 Na koniec sprawa osób, które wykupiły miejsca na handel pod cmentarzami. Nas decyzja rządu zaskoczyła tak samo jak Państwa (piątek 15:30), ale gwarantuję Państwu, że i ten problem rozwiążemy i usiądziemy do tego już w poniedziałek. Państwa decyzje zostaną anulowane, lub wg potrzeby przedłużone na inny okres. Dogadamy się!