Strona główna RZESZÓW Prezydenci Duda i Zełenski spotkali się w Jasionce

Prezydenci Duda i Zełenski spotkali się w Jasionce

0
Prezydenci Polski i Ukrainy fot. KPRP/ Marek Borawski
Reklama

W czwartek Prezydenci Polski i Ukrainy Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski spotkali się w podrzeszowskiej Jasionce. Prezydent Zełenski zrelacjonował swoją ostatnią aktywność dyplomatyczną w Brukseli. Prezydenci rozmawiali też o kwestiach bezpieczeństwa w Polsce i na Ukrainie.

Prezydent Zełenski zrelacjonował Panu Prezydentowi swoją ostatnią aktywność dyplomatyczną i szereg spotkań w Brukseli i innych stolicach europejskich. Rozmowa dotyczyła także planowanych przyszłych aktywności dyplomatycznych pana prezydenta i budowania agendy przed zbliżającym się szczytem NATO w Wilnie. W przyszłym tygodniu pan prezydent Andrzej Duda spotka się z Sekretarzem Generalnym NATO, więc ta wymiana opinii i informacji między prezydentem Polski i Ukrainy w kontekście tych aktywności jest tutaj bardzo ważna – powiedział prezydencki minister Marcin Przydacz.

Reklama

Panowie Prezydenci omówili także aktualną sytuację na froncie i sytuację bezpieczeństwa w naszym regionie oraz konieczność dalszych wspólnych działań na rzecz wsparcia militarnego dla walczących z rosyjską agresją Ukrainy. Rozmowa dotyczyła także tematyki sankcji. Prezydent Zełenski podziękował panu prezydentowi Dudzie za wsparcie jakiego Polska udziela Ukrainie, w tym także za opiekę nad milionami ukraińskich uchodźców – dodał.

Spotkanie odbyło się w czwartek wieczorem. Trwało ok. dwóch godzin.

źr. prezydent.pl

Reklama
Poprzedni artykułPrzewoził papierosy bez akcyzy. Odpowie za przestępstwo skarbowe
Następny artykułNie milkną echa śmierci na SOR 32-latki z Dębicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!