Strona główna WIADOMOŚCI Prezes ORLENU zapowiada nowy rozdział w historii spółki

Prezes ORLENU zapowiada nowy rozdział w historii spółki

0
Reklama

Dalsze umacnianie się ORLENU na pozycji europejskiego lidera transformacji energetycznej oraz pełna przejrzystość i transparentność działań – to główne deklaracje zawarte w liście Ireneusza Fąfary, powołanego w środę na stanowisko prezesa tej największej polskiej spółki, skierowanym do wszystkich pracowników koncernu.

Reklama

Nowy prezes ORLENU tak dla pracowników koncernu, jak i całego sektora paliwowo-energetycznego, nie jest postacią anonimową – w latach 2010-2017 Ireneusz Fąfara, kierując spółką ORLEN Lietuva, skutecznie zrestrukturyzował i doprowadził do rentowności rafinerię w Możejkach.

Inauguracja kadencji w formie bezpośredniego zwrócenia się do współpracowników to nie forma autoprezentacji, lecz standard wypracowany przez największe, globalne marki, szczycące się dbałością o tzw. ład korporacyjny, do którego odniósł się w swoim piśmie nowo wybrany prezes.

„Przed nami czas wspólnej pracy nad stworzeniem ORLENU, który będzie europejskim liderem w zmieniającej się rzeczywistości energetycznej i gospodarczej. ORLENU, który będzie napędzał transformację energetyczną. ORLENU, który stanie się wzorcem w stosowaniu ładu korporacyjnego” – napisał Ireneusz Fąfara.

Działaniom zarządu pod kierownictwem nowego prezesa towarzyszyć będą „przewidywalność, wiarygodność i transparentność”, dzięki czemu ORLEN „ma znów stać się perłą polskiego rynku kapitałowego”, wypracowującą wartość i zyski dla swoich akcjonariuszy.

Ireneusz Fąfara zadeklarował także otwartość na współpracę w rozbudowie potencjału spółki świadomej swojego miejsca i znaczenia w Polsce i na świecie, a jednocześnie troszczącej się o lokalne społeczności.

„Dla mnie to ważny dzień, bo podejmując się tego wyzwania, wracam do ORLENU, innego niż ten, który znałem. Wciąż jednak odnajduję w nim wiele ambicji, gotowości do sięgania po nieosiągalne i ducha do mierzenia wysoko” – napisał nowy prezes spółki.

W środę rada nadzorcza ORLENU zdecydowała również o powierzeniu Witoldowi Literackiemu obowiązków wiceprezesa ds. korporacyjnych oraz pełnienia funkcji pierwszego zastępcy prezesa spółki. Od 6 lutego tego roku był on p.o. prezesa ORLENU.

Ireneusz Fąfara i Witold Literacki pokierują firmą odgrywającą kluczową rolę we wzmacnianiu bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju i realizacji europejskich celów klimatycznych. Tylko do 2030 roku ORLEN przeznaczy łącznie 140 mld złotych na inwestycje m.in. w: energetykę odnawialną i gazową, niskoemisyjną produkcję rafineryjno-petrochemiczną, projekty wodorowe oraz zintegrowaną ofertę dla klientów indywidualnych. Spółka jest również aktywna na wielu zagranicznych rynkach, będąc czołowym koncernem paliwowo-energetycznym w naszej części Europy.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!