Strona główna HISTORIA Premiera pilotowego odcinka „Diabła Łańcuckiego” za nami

Premiera pilotowego odcinka „Diabła Łańcuckiego” za nami

0
Reklama

W sobotę 19 lutego w krasiczyńskim zamku odbyła się uroczysta premiera pierwszego pilotowego odcinka nowo powstającego serialu „Diabeł Łańcucki”, opowiadającego o burzliwym życiu Stanisława Stadnickiego.

„Diabeł Łańcucki” powstał na podstawie powieści Jacka Komudy, który specjalizuje się w dziejach Rzeczypospolitej szlacheckiej. Sprzedał w Polsce pół miliona książek. – Fajnie jest zobaczyć na ekranie to, co się napisało. Poza tym, całe życie marzyłem o pracy w branży filmowej – powiedział podczas premiery Jacek Komuda współtwórca scenariusza serialu oraz autor powieści o Diable Łańcuckim.

Reklama

W pierwszym odcinku już na wstępie zobaczymy plener z Piątkowej, następnie z Kotowa, Bachowa, Krasiczyna i Kuńkowiec. Producentem serialu jest Fundacja Ułani Króla Jana z Malawy w gminie Bircza. Pilotażowy odcinek ma zachęcić producentów telewizyjnych lub platformy streamingowe do sfinansowania kolejnych. W przyszłym tygodniu mają się odbyć pierwsze rozmowy w tym temacie. Serial rozgrywa się na początku XVII wieku, w czasach Rzeczpospolitej szlacheckiej. Właścicielem Łańcuta i okolicznych wsi był wtedy awanturnik Stanisław Stadnicki, zwany również Diabłem. Człowiek o nieokiełznanej ambicji i dumie, toczący bezustanne wojny z sąsiadami. Pierwszy odcinek trwa 45 minut. Rozpoczyna się od wędrówki pielgrzymów, którzy wracają do kraju po latach spędzonych w tureckiej niewoli. Zatrzymują ich ludzie Stadnickiego, a w ich obronie staje mnich Gadeon (w tej roli Radosław Pazura)- podaje strona Starostwa Powiatowego w Przemyślu, partnera premiery odcinka.

„Diabeł łańcucki” to najnowsza filmowa produkcja Fundacji Ułani Króla Jana. Przypomina postać XVII-wiecznego awanturnika Stanisława Stadnickiego, który walczył ze szlachtą Ziemi Przemyskiej i Sanockiej. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!