Serial opowiadający o Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej wkrótce będzie miał premierę drugiego sezonu. Pierwsze odcinki odniosły międzynarodowy sukces, a w Polsce był częściej oglądane niż kultowy serial “Gra o tron”.

“Wataha” z nowymi odcinkami wejdzie na ekrany 15 października w HBO i HBO GO,  zagrają w niej m.in Andrzej Zieliński, Grzegorz Damięcki czy Marek Kalita. W Polsce serial o pogranicznikach oglądało trzy razy więcej widzów niż Grę o tron. Wataha była też na ekranach m.in w Niemczech, Wielkiej Brytanii, czy Skandynawii.

Akcja rozpoczyna się cztery lata po wydarzeniach pierwszego sezonu. Coraz więcej ludzi nielegalnie przekracza granice, a Straż Graniczna pracuje pod ogromną presją. Po odkryciu makabrycznej zbrodni na granicy prokurator Dobosz (Aleksandra Popławska) otrzymuje zadanie poprowadzenia śledztwa i wraca w mroczne Bieszczady. Znany z pierwszej części główny aktor Rebrow (Leszek Lichota) ścigany przez wymiar sprawiedliwości ukrywa się w bieszczadzkiej głuszy. Zmaga się z dziką naturą, kontakt ze światem utrzymuje tylko przez dwóch przyjaciół – Łuczakiem (Jacek Lenartowicz) i Martą (Anita Jancia-Prokopowicz). Wszystko zmienia się, gdy w jego chacie pojawia się nielegalna imigrantka – Alsu (Anna Donchenko).