Strona główna ŁAŃCUT Premier Mateusz Morawiecki w Handzlówce

Premier Mateusz Morawiecki w Handzlówce

0

W związku z ogromem zniszczeń gminę Łańcut odwiedził dziś premier Mateusz Morawiecki oraz Wojewoda Ewa Leniart .
Podczas spotkania Wójt Gminy Łańcut – Jakub Czarnota nakreślił sytuację w jakiej znalazł się łańcucki samorząd oraz mieszkańcy, spowodowanej m.in. zawaleniem się mostu przy drodze powiatowej Albigowa-Handzlówka. Zniszczona infrastruktura stwarza bardzo poważne zagrożenie w przypadku ponownych burz i podniesienia się poziomu wody na Sawie.
Podczas spotkania, w którym uczestniczyli Wójt Gminy Łańcut, Jakub Czarnota, radna Jagoda Balawender oraz sołtys Anna Kluz , że od wczoraj trwa nieustanna akcja ratownicza i porządkowa, w którą są zaangażowane przede wszystkim jednostki OSP oraz wielu mieszkańców.
W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się przy zniszczonym moście w Handzlówce, gmina otrzymała zapewnienie od premiera, że gminy, które szczególnie ucierpiały w wyniku klęski żywiołowej otrzymają także wsparcie zawodowych żołnierzy.
W spotkaniu uczestniczył także poseł Kazimierz Gołojuch starosta Adam Krzysztoń, wicestarosta Barbara Pilawa-Kraus. Prace prorządowe są prowadzone także na terenie Albigowej, Wysokiej oraz Głuchowa. We wszystkich sołectwach działają już gminne komisje weryfikujące szkody w gospodarstwach domowych

Poprzedni artykułDramatyczne skutki po wczorajszych ulewach. Brakuje wody pitnej
Następny artykułDramatyczna sytuacja w okolicach Jasła, pojawiły się superkomórki burzowe! [FILM]
Izabela Pomykała Redaktor naczelna