Strona główna SPORT Prawie 4 miliony na zajęcia SKS w województwie podkarpackim

Prawie 4 miliony na zajęcia SKS w województwie podkarpackim

0
Reklama

Minister Sportu i Turystyki rozstrzygnął nabór wniosków na realizację w 2023 roku Programu Szkolny Klub Sportowy, przyznając dofinansowanie w wysokości rekordowych 70 mln zł 17 podmiotom – jednemu operatorowi krajowemu i 16 operatorom wojewódzkim.

Operatorem Wojewódzkim programu „SZKOLNY KLUB SPORTOWY” – edycja 2023 został ponownie Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie. Otrzyma on rekordową kwotę 3.897.618 zł. Z informacji podanych przez wojewódzkiego operatora wynika, że zapotrzebowanie na zajęcia jest tak duże, że pozyskane środki i tak nie umożliwią na utworzenie wszystkich grup.

Reklama

Komunikat Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie:

Z przyjemnością informujemy, że Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie decyzją Ministra Sportu i Turystyki został ponownie Operatorem Wojewódzkim programu „SZKOLNY KLUB SPORTOWY” – edycja 2023.

Chociaż kwota dofinansowania (3.897.618 zł) jest najwyższą, jaką do tej pory otrzymaliśmy na realizację tego projektu, nie pozwoli ona na utworzenie wszystkich grup, które się do nas zgłosiły.

W najbliższy poniedziałek ogłosimy wykaz zakwalifikowanych placówek i rozpoczniemy wysyłanie do organów prowadzących szkoły informacji o programie, w tym: wykaz zakwalifikowanych grup, porozumienie o współpracy partnerskiej, dokumenty dla nauczycieli (umowa – zlecenia oraz oświadczenie).  Na pewno w każdej ze zgłoszonych szkół rozstanie uruchomiona przynajmniej 1 grupa SKS.

Zajęcia programowe SKS będą mogły rozpocząć się od 1 lutego br.

Program Szkolny Klub Sportowy to opracowane przez Ministerstwo i realizowane od 2017 r. systemowe rozwiązanie skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a jego założenia poprzez swoją prostotę i uniwersalność dają możliwość korzystania z bezpłatnych, zorganizowanych, interdyscyplinarnych zajęć sportowych prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego. Program jest przeznaczony dla wszystkich, niezależnie od sprawności fizycznej.

Podstawowym celem Programu SKS jest upowszechnianie sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. W ramach Programu realizowanych jest blisko 100 różnorodnych form aktywności. Odbywają się one dwa razy w tygodniu w formie 60-minutowych zajęć. Program rozwija się i angażuje coraz więcej dzieci, rodziców i nauczycieli – powiększa się SKS-owa społeczność. Sport ma szczególne zadanie w procesie normalizacji codziennej aktywności w okresie po pandemii – jest ważną inwestycją w zdrowie społeczeństwa.

Program SKS jest obecny we wszystkich powiatach w kraju, dociera do ponad 90% gmin, a liczba zaangażowanych uczniów, to średnio ponad 300 tys. dzieci i młodzieży.

Reklama
Poprzedni artykułTragedia w Dębicy. W pożarze zginął 70-latek
Następny artykułTragiczny wypadek. Ciągnik przygniótł mężczyznę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!