Strona główna RZESZÓW Prawie 370 000 zł od księży Diecezji Rzeszowskiej na walkę z koronawirusem

Prawie 370 000 zł od księży Diecezji Rzeszowskiej na walkę z koronawirusem

0
Reklama

Mając na uwadze potrzeby ludzi dotkniętych epidemią koronawirusa, a także sytuację personelu medycznego, w duchu chrześcijańskiej solidarności, księża Diecezji Rzeszowskiej podjęli inicjatywę „kapłańskiego daru miłosierdzia” jako formy konkretnego wsparcia osób chorych oraz służb medycznych i sanitarnych w ich walce z chorobą.


Celem było zakupienie nowoczesnego sprzętu medycznego do skutecznego ratowania zdrowia i życia zarażonych koronawirusem. Inicjatywa ta zyskała wsparcie Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby, a także Biskupów: Edwarda Białogłowskiego i Kazimierza Górnego.Za pośrednictwem Caritas Diecezji Rzeszowskiej księża dokonywali wpłat swoich środków finansowych na ten szlachetny cel. W ten sposób – zebrano łącznie 367.406, 17 zł.
Zebrane pieniądze, po konsultacjach z władzami województwa podkarpackiego i zapoznaniu się z potrzebami szpitali leżących w części diecezji rzeszowskiej na terenie województwa małopolskiego, zostały podzielone na następujące placówki: Szpital Specjalistyczny w Gorlicach (dofinansowanie zakupu respiratora), Szpital Specjalistyczny w Jaśle (dofinansowanie zakupu nowoczesnego 4-głowicowego aparatu USG), Szpital Miejski w Rzeszowie (zakup respiratora na oddział noworodków z podejrzeniem COVID-19), Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie (zakup sterylizatorów parowych laboratoryjnych dla materiału zakaźnego) oraz Domy Pomocy Społecznej i Zakłady Pielęgnacyjno-Opiekuńcze prowadzone przez Caritas.
 
Ponadto, Caritas Diecezji Rzeszowskiej we współpracy z Fundacją „SMS do nieba” w ramach akcji „Zanurzeni w miłości” zebrała w ciągu 24 godzin 105.000 zł, które już trafiły do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle na zakup respiratora.

Reklama
Poprzedni artykułPędził motocyklem 200 km/h, uciekał i zderzył się z radiowozem
Następny artykułKoronawirus. 5 nowych przypadków, 24 osoby wyzdrowiały