Strona główna WIADOMOŚCI Pracownikom przysługuje refundacja szkieł kontaktowych

Pracownikom przysługuje refundacja szkieł kontaktowych

0
Reklama

Minister Rodziny i Polityki Społecznej wydał rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. Zawiera ono także prawo do skorzystania z refundacji szkieł kontaktowych (oprócz okularów) korygujących wzrok.

W Dzienniku Ustaw pod poz. 2367 zostało opublikowane rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. Rozporządzenie weszło w życie 17 listopada 2023 r.

Reklama

To wynika z konieczności dostosowania przepisów do zmieniającego się świata technologii i techniki

– mówi minister Marlena Maląg.


Zaproponowane rozwiązania zapewniają pracownikom bezpieczne i higienicznie warunki pracy oraz ergonomię na ich stanowisku.


Najważniejsze rozwiązania


Rozporządzenie wprowadza wymagania, dotyczące stosowania systemów przenośnych przeznaczonych do użytkowania na danym stanowisku co najmniej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy – to konieczność wyposażenia stanowiska pracy w monitor stacjonarny lub podstawę oraz dodatkową klawiaturę i mysz.


Nowością jest przyznanie prawa do skorzystania z refundacji szkieł kontaktowych (oprócz okularów) korygujących wzrok, jeżeli wyniki badań okulistycznych przeprowadzonych w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej wykażą potrzebę ich stosowania.


W rozporządzeniu przewidziano również 6-miesięczny okres przejściowy na dostosowanie funkcjonujących stanowisk pracy do nowych wymogów.

Reklama
Poprzedni artykułPodkarpacki Turniej E-sportowy za nami
Następny artykułSiedmiu poszukiwanych wpadło w ręce policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!