Strona główna WIADOMOŚCI Powstanie fundusz odszkodowań za skutki uboczne szczepień

Powstanie fundusz odszkodowań za skutki uboczne szczepień

159
0

Powstanie fundusz mający na celu wypłaty odszkodowań za negatywne skutki działań szczepionki przeciwko koronawirusowi. O fakcie poinformował rzecznik rządu.


Ma powstać specjalna ustawa, dzięki której powstanie fundusz, który będzie wypłacał odszkodowania w przypadku negatywnych skutków zaszczepienia – zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
Podczas rozmowy w TVP Info rzecznik rządu stwierdził:

Zgodnie z Narodową Strategią Szczepień powstanie specjalny fundusz, który będzie wypłacał ewentualne odszkodowania, jeżeli by takie były konieczne w przypadku negatywnych skutków zaszczepienia – zapewnił Piotr Müller.To jest fundusz, który ma zabezpieczyć przede wszystkim takie roszczenia, które mogłyby się pojawić, ale w tej chwili, jeżeli chodzi o negatywne skutki szczepień, to one są wskazane w dokumentacji medycznej, one są bardzo niewielkie, ale mimo wszystko mogą się zdarzyć, dlatego też taka odpowiedzialność tego specjalnego funduszu, który będzie przyjęty w drodze ustawy, będzie istniała, tak aby te wszelkie wątpliwości osób, które mają je jeszcze w tej chwili, rozjaśnić i żeby była również kwestia odpowiedzialności finansowej ewentualnej zabezpieczona pod tym kątem – mówił Müller.

W niedzielę 27 grudnia rozpoczęły się w Polsce szczepienia grupy „0”.