Strona główna SPORT Powstanie 28 nowych hal sportowych w regionie

Powstanie 28 nowych hal sportowych w regionie

0
Reklama

W ramach pierwszego naboru do Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich minister sportu i turystyki podjął decyzję o dofinansowaniu budowy hal kwotą ponad 730 mln zł. Na Podkarpaciu powstanie 28 takich obiektów.

W Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa promująca inicjatywę przygotowaną przez polski rząd. Uczestniczyła w niej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, obecny był także poseł na Sejm RP Andrzej Szlachta. Byli również samorządowcy: burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj i burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć.

Reklama

– Dobra wiadomość dla Podkarpacia jest taka, że z terenu województwa mamy 28 beneficjentów, którzy otrzymają wsparcie finansowe takich hal. Do województwa trafi 54 mln zł. – powiedziała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.

Wsparcie finansowe otrzymają m.in.: Baligród 2,5 mln zł, Głogów Małopolski 2,1 mln zł, Strzyżów 1,25 mln zł czy Świlcza 2,1 mln zł.

Wojewoda przypomniała, że trwa kolejny nabór w ramach Programu, który wystartował 1 czerwca.

– Można aplikować do 30 czerwca składając wnioski do Ministerstwa Sportu i Turystyki – dodała wojewoda.

Wojewoda przypomniała, że szczególnie w mniejszych miejscowościach brakuje obiektów sportowych, co przekłada się na niższą aktywność sportową i rekreacyjną wśród mieszkańców tych obszarów.

Poprzedni artykułWyremontowano oddział dziecięcy w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie
Następny artykułWsiadł za kółko kompletnie pijany i z zakazem. Przewoził pijaną pasażerkę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!