Strona główna WIADOMOŚCI Powrót z wakacji. Będzie więcej patroli policji na drogach

Powrót z wakacji. Będzie więcej patroli policji na drogach

0
Reklama

Przed nami ostatnie dni tegorocznych wakacji. Wiele osób właśnie na ten weekend zaplanowało powrót z letniego wypoczynku. Dlatego na drogach naszego regionu może zrobić się tłoczno. Podkarpaccy policjanci zadbają o bezpieczeństwo podróżujących. Pamiętajmy jednak, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych.

Wiele osób będzie chciało wykorzystać jeszcze ten ostatni weekend na wyjazdy. Niektórzy zaplanują powroty. Na drogach naszego regionu możemy więc spodziewać się większego ruchu. Podkarpaccy policjanci dołożą wszelkich starań, aby było bezpiecznie.

Reklama

Wybierając się w podróż pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia i stanu zdrowia kierowcy, sposobu jazdy, czy przygotowania pojazdu do podróży. Upewnijmy się, że możemy prowadzić samochód. Przemęczeni kierowcy nierzadko przeceniają swoje siły, co może prowadzić do zaśnięcia za kierownicą i w konsekwencji do tragedii.

Pamiętajmy też, że pogoda może gwałtownie się zmieniać. Dostosujmy odpowiednio swój sposób poruszania się po drogach do warunków pogodowych i okoliczności, w jakich się znajdziemy.

Zadbajmy również o nasz samochód, uzupełnijmy płyny, sprawdźmy światła, ciśnienie w kołach. Zwiększony ruch wiąże się często z dłuższym czasem jazdy, dlatego zaplanujmy podróż, wyjedźmy wcześniej, pokonujmy trasę etapami, koniecznie róbmy przerwy na odpoczynek.

Poprzedni artykułZaginęła 24-latka spod Łańcuta
Następny artykułNie żyje poszukiwania 24-latka. Znaleziono zwłoki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!