Strona główna POLSKA I ŚWIAT Powrót Polaków z Włoch. Czy czeka nas fala zarażeń?

Powrót Polaków z Włoch. Czy czeka nas fala zarażeń?

0
Reklama

Do kraju,  specjalnym lotem , wróci 100 obywateli Polski z Mediolanu i Rzymu. To pierwsze i jedyne połączenie lotnicze umożliwiające powrót Polaków z  Włoch, gdzie wciąż przebywają nasi obywatele. Lot jest przygotowywany w ścisłej współpracy pomiędzy Głównym Inspektoratem Sanitarnym, Ministerstwem Obrony Narodowej, Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Zdrowia i PLL Lot.


Na pokład samolotu wejdą wyłącznie osoby, które nie wykazują symptomów zakażenia  i zostaną poddane badaniu według wytycznych GIS. Po przylocie zostaną umieszczeni w odosobnionym ośrodku, w którym odbędą kwarantannę pod opieką lekarzy zgodnie z wymogami bezpieczeństwa wprowadzonymi w związku ze stanem epidemii. Ośrodek jest wyizolowany, dzięki czemu pobyt naszych rodaków w żaden sposób nie narazi mieszkańców Podkarpacia na ewentualny kontakt z osobą tam przebywającą.  Warunki pobytu w ośrodku są określone przez GIS i Wojewódzki Inspektorat Sanitarny.
Podkarpacki Urząd Wojewódzki informuje, że dzięki rygorystycznym procedurom bezpieczeństwa, umożliwi powrót obywateli RP bez żadnego zagrożenia dla zdrowia publicznego. Jest to wyraz solidarności zarówno z nimi, jak i z ich rodzinami przebywającymi w Polsce.
źr. PUW Rzeszów 

Reklama