Strona główna MIELEC Powódź pod Mielcem. Rzeki przekraczają stany ostrzegawcze

Powódź pod Mielcem. Rzeki przekraczają stany ostrzegawcze

0
Powódź zdjęcie poglądowe

W związku z intensywnymi opadami deszczu w regionie do czwartku na Podkarpaciu obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne, związane z przekroczeniem stanów alarmowych i ostrzegawczych na rzekach w regionie.

Wczoraj w Dulczy Wielkiej w powiecie mieleckim z koryta wystąpiła rzeka Jamnica. Lokalny portal „W Cieniu Jupiterów” poinformował, że do zdarzenia doszło około godziny 16. „Na miejscu pracuje wiele jednostek straży pożarnej. Przepompowywana jest woda z miejsc grożących podtopieniom domostw i budowane są z worków wały przeciwpowodziowe. Ulica Kalinowskiego w Dulczy jest przejezdna mimo utrudnień, jednak trasa łącząca Radomyśl Wielki z Radgoszczą jest zamknięta od kilku godzin”.

Na Podkarpaciu stan alarmowy o kilkanaście centymetrów przekracza rzeka Grabinka w Głowaczowej w powiecie dębickim, a stan ostrzegawczy – Breń na wodowskazie w Wampierzowie w powiecie mieleckim. Poziom wody szybko wzrasta też na Wiśle, Wisłoce, Sanie oraz powyżej ujścia rzeki Wiar.- podało Polskie Radio.

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:190

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Stopień zagrożenia: 3

Ważność: od godz. 21:39 dnia 31.08.2021 do godz. 15:00 dnia 01.09.2021

Obszar: zlewnia Brenia (podkarpackie)

Przebieg: w związku ze spływem wód opadowych obserwowany będzie dalszy wzrost poziomu wody, z przekroczeniem stanu alarmowego w profilu Wampierzów.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 95 %

Uwagi: Zmiana dotyczy stopnia, okresu ważności oraz opisu przebiegu zjawiska. W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska ostrzeżenie może ulec zmianie.

Dyżurny synoptyk hydrolog: Wawrzyniec Kruszewski


OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:197

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Stopień zagrożenia: 2

Ważność: od godz. 10:00 dnia 31.08.2021 do godz. 10:00 dnia 02.09.2021

Obszar: rzeka Wisła (podkarpackie)

Przebieg: Na skutek przemieszczania się kulminacji fali wezbraniowej na Wiśle obserwowany jest szybki wzrost poziomu wody. Spodziewane są przekroczenia stanów ostrzegawczych na odcinku od ujścia Wisłoki po ujście Sanu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 100%

Uwagi: W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska Ostrzeżenie może ulec zmianie.

Dyżurny synoptyk hydrolog: Przemysław Plewa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here