Strona główna STRZYŻÓW Potrącenie pieszego w Czudcu. W wypadku zginął 89-letni ksiądz

Potrącenie pieszego w Czudcu. W wypadku zginął 89-letni ksiądz

138
0

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj około godz. 13 w Czudcu. Kierowca citroena potrącił tam starszego mężczyznę. Niestety życia pieszego nie udało się uratować.


Wczoraj około godz. 13, dyżurny strzyżowskiej policji został powiadomiony o potrąceniu mężczyzny na ul. Jasielskiej w Czudcu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego, jadący citroenem berlingo w kierunku Strzyżowa, na łuku drogi potrącił przechodzącego przez jezdnię 89-letniego mężczyznę. Podjęta reanimacja rannego nie dała rezultatu. Potrącony mieszkaniec powiatu strzyżowskiego w wyniku doznanych obrażeń zmarł.Kierowca był trzeźwy.
Na miejscu pracowali policjanci. Droga była zablokowana przez około trzy godziny.
Miejsce, gdzie doszło do wypadku znajduje się w centrum Czudca. Od kiedy oddano do użytku obwodnicę Czudca, ul. Jasielska ma status drogi powiatowej, odbywa się tam głównie ruch lokalny, ruch tranzytowy przekierowany jest na obwodnicę, czyli drogę wojewódzką nr 988.
Wyjaśnianiem okoliczności wypadku zajmują się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie.

Kilka minut po godzinie 13:00 w miejscowości Czudec (obok kościoła) doszło do tragicznego w skutkach potrącenia. Droga w…
Opublikowany przez Strzyżów998 Środa, 2 grudnia 2020

Jak się okazało pieszym był ks. prałat dr Stanisław Kopeć, proboszcz parafii w Czudcu w latach 1993-2003.