Strona główna RZESZÓW Potrącenie 14-latka jadącego hulajnogą

Potrącenie 14-latka jadącego hulajnogą

0
Reklama

Do potrącenia chłopca jadącego hulajnogą doszło wczoraj, o godz. 7.40, na przejeździe dla rowerów na ulicy Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie. Powiadomiony o zdarzeniu dyżurny miejski, na miejsce zdarzenia natychmiast skierował ekipę wypadkową rzeszowskiej drogówki.

Jak ustalili mundurowi, kierująca autobusem komunikacji miejskiej, 43-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego, jadąc w kierunku al. Witosa, na skrzyżowaniu z ul. Odrzykońską, potrąciła kierującego hulajnogą, który przejeżdzał przez przejazd dla rowerów. Na suktek zdarzenia,14-latek doznał obrażeń i trafił do szpitala.

Reklama

Policjanci apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego i przypominają obowiązujące zasady poruszania się po drodze hulajnogą elektryczną,

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący hulajnogą musi jechać drogą dla rowerów bądź pasem ruchu dla rowerów z prędkością do 20 km/h jeżeli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Jeżeli takich pasów nie ma, trzeba jechać ulicą – w przypadku, gdy obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 30 km/h. Jazda elektryczną hulajnogą po chodniku to wyjątek. Jest możliwa tylko, gdy brakuje „ścieżek”, a ruch pojazdów na ulicy jest dozwolony z prędkością wyższą niż 30 km/h. W takiej sytuacji jadąc po chodniku należy ustępować pierwszeństwa pieszym i jechać z prędkością zbliżoną do tempa pieszych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!