Strona główna KOLBUSZOWA Potrącenie 12-latka, który prowadził rower, na przejściu pieszych

Potrącenie 12-latka, który prowadził rower, na przejściu pieszych

0
Reklama

Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Cmolasie. Kierujący audi zderzył się z jadącym przez przejście dla pieszych 12-letnim rowerzystą. W wyniku zdarzenia chłopiec trafił do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 17, w Cmolasie, na drodze krajowej nr 9. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi, 32-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, zderzył się z przejeżdżającym na rowerze przez przejście dla pieszych 12-latkiem. Ranny chłopiec trafił do szpitala. Jak ustalili policjanci, chłopiec przejeżdżał przez przejście dla pieszych obok innego 12-latka, który prowadził rower. Drugi chłopiec nie odniósł obrażeń. Obydwaj są mieszkańcami gminy Cmolas. Kierujący audi był trzeźwy, w wyniku zderzenia nie został ranny.

Reklama

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku i uczestniczących pojazdów. W związku ze zdarzeniem funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 32-letniemu kierowcy audi. Trwa szczegółowe wyjaśnianie okoliczności wypadku.

Policjanci apelują o ostrożność!
Pamiętajmy, że obowiązujące przepisy nakładają na kierowców obowiązek zachowania szczególnej ostrożności przed zbliżaniem się do przejść dla pieszych. Pamiętajmy również, że pieszy, wchodzący na jezdnię albo przechodzący przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, pieszy znajdujący się na przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem. Przepisy nakładają również szereg obowiązków na pieszych i rowerzystów poruszających się po drogach. Respektowanie obowiązujących zasad przez wszystkich uczestników ruchu drogowego jest gwarancją bezpieczeństwa na naszych drogach.

Poprzedni artykułDevelopres Rzeszów startuje z drugą drużyną. Klub łączy siły z AZS-em Uniwersytet Rzeszowski
Następny artykułNa prostej drodze stracił panowanie nad autem i wypadł z drogi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!