Policjanci zatrzymali 19-latka poszukiwanego listem gończym. Młody mężczyzna przez kilka miesięcy ukrywał się przed organami ścigania. Wpadł w ręce funkcjonariuszy, kiedy przechodził przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle.

Kilka dni temu policjanci z wydziału ruchu drogowego z Przemyśla, zauważyli mężczyznę, który wszedł na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję. W pewnym momencie mężczyzna zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg. Chwilę później 19-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy miejskiej w Przemyślu.

Na tym sprawa się nie zakończyła. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 19-latek jest poszukiwany listem gończym, wydanym przez Sąd Rejonowy w Przemyślu, do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności, za wcześniejsze włamania.

Okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie więcej przestępstw. Początkiem lipca na terenie powiatu przemyskiego dochodziło do włamań do domów. Włamywacz wybijał szyby w oknach i wchodził do wnętrza budynków. Z jednego domu ukradł wyposażenie o wartości ponad 4 tysięcy złotych. Tego samego dnia, w podobny sposób, próbował się dostać do kolejnego domu, jednak został spłoszony przez właścicielkę. Nie zniechęciło go to, i w połowie października wykorzystał nieuwagę mieszkańców, włamał się do innego domu i ukradł biżuterię.

Zgromadzony materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 19-latkowi trzech zarzutów. Będzie odpowiadał między innymi za włamanie i kradzież. Grozi mu za to do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źr. KMP Przemyśl