Strona główna WIADOMOŚCI Poszukiwany przez zagraniczne służby zatrzymany na podkarpackiej granicy państwa

Poszukiwany przez zagraniczne służby zatrzymany na podkarpackiej granicy państwa

0
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Korczowej zatrzymali obywatela Niemiec poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. To nie koniec problemów podróżnego. 37-latek do kontroli przedstawił fałszywe prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj (30 marca) na przejściu granicznym w Korczowej. Tutaj do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się obywatel Niemiec.  W trakcie sprawdzeń danych w międzynarodowych bazach poszukiwawczych strażnicy graniczni ustalili, że cudzoziemiec jest poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Władze tego kraju wydały za min Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna jest poszukiwany za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Grozi mu 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Reklama

To nie koniec konsekwencji, jakie grożą zatrzymanemu. Podczas szczegółowej  kontroli dokumentów funkcjonariusze SG ujawnili, że obywatel Niemiec posłużył się fałszywym łotewskim prawem jazdy. Za ten czyn wyznaczono mu karę 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

O dalszym postępowaniu wobec zatrzymanego zadecyduje sąd.

Reklama
Poprzedni artykułOdpowie za rozpowszechnienie treści pornograficznych z udziałem małoletnich
Następny artykułPlay wydał oświadczenie wz. z podpaleniem masztu w Krośnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj