Strona główna PRZEMYŚL Poszukiwany Europejskim Nakazem i Haitańczyk wpadli na granicy

Poszukiwany Europejskim Nakazem i Haitańczyk wpadli na granicy

0
Reklama

Na drogowym przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze SG zatrzymali przestępcę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania, oraz obywatela Haiti posługującego się podróbką francuskiego tytułu pobytowego.

Oba zdarzenia miały miejsce na drogowym przejściu granicznym Korczowej.

27 grudnia zatrzymano 41-letniego obywatela Ukrainy. W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych funkcjonariusze SG ustalili, że cudzoziemiec był w zainteresowaniu niemieckiego wymiaru sprawiedliwości. Poszukiwano go w związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, która m.in. wprowadzała na rynek UE znaczne ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych. Decyzją sądu mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym. Wszczęte zostało postępowanie ekstradycyjne.

Reklama

Z kolei 25 grudnia, w trakcie kontroli podróżnych wjeżdżających do Polski zatrzymano 34-letniego obywatela Haiti. Mieszkaniec karaibskiej wyspy przedstawił paszport wydany w jego ojczyźnie oraz francuski tytuł pobytowy. Strażnicy graniczni zakwestionowali autentyczność dokumentu uprawniającego do pracy i zamieszkania na terytorium Francji. Z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdzono fałszerstwo. W dokumencie brakowało wielu elementów zabezpieczających.

Mężczyzna usłyszał zarzuty wykorzystania fałszywego dokumentu i próby nielegalnego przekroczenia granicy, do czego się przyznał. Dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Dodał, że zamierzał dotrzeć do Francji, do swojej partnerki. Wcześniej przebywał w Turcji i tam kupił kartę pobytu, za którą zapłacił 1000 euro. Straż Graniczna wydała cudzoziemcowi decyzję o odmowie wjazdu i zawróciła na Ukrainę.

Reklama
Poprzedni artykułZderzenie z sarną w Rudnej Małej. Nie żyje kierowca volvo
Następny artykułRuszyły połączenie kolejowe PKA z Rzeszowa do Kolbuszowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!