Strona główna STALOWA WOLA Posypały się wysokie mandaty w powiecie stalowowolskim. Ukarani trzej rowerzyści i kierowca...

Posypały się wysokie mandaty w powiecie stalowowolskim. Ukarani trzej rowerzyści i kierowca mercedesa

0
Reklama

Policjanci wydziału ruchu drogowego ze Stalowej Woli zatrzymali trzech rowerzystów, którzy zdecydowali się na jazdę, mimo że wcześniej pili alkohol. Rekordzista miał ponad 3 promile. Mundurowi zatrzymali również prawo jazdy kierowcy mercedesa, który w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 107 km/h.

Wczoraj przed godz. 11, policjanci zatrzymali do kontroli mercedesa. Powodem interwencji było przekroczenie prędkości. 65-latek jechał przez miejscowość Zaleszany z prędkością 107 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymała mandat w wysokości 1500 złotych i punkty karne.

Następnie po godz. 14 w miejscowości Pilchów, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli dwóch rowerzystów. Pierwszy z nich miał w organizmie blisko 0,5 promila alkoholu i został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł. Drugi miał w organizmie ponad promil alkoholu i otrzymał mandat w wysokości 2500 zł.

Po godz. 15 w miejscowości Skowierzyn, do kontroli został zatrzymany kolejny rowerzysta, którego jazda wzbudziła u policjantów podejrzenie, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Kontrola wykazała w jego organizmie ponad 3 promile. 35-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu, lub w stanie nietrzeźwości, mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy mandatem, który wynosi od 1000 złotych do 2500 złotych.

Apelujemy o trzeźwość do wszystkich, którzy wsiadają za kierownicę!

Pijany rowerzysta, to równie poważne zagrożenie, jak nietrzeźwy kierujący pojazdem mechanicznym. Stwarza on niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Jazda slalomem lub inne nieoczekiwane zachowanie takiego rowerzysty, może być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Źr. KPP Stalowa Wola

Reklama
Poprzedni artykułWjechał w ogrodzenie. Zamiast mandatu otrzymał pomoc policji
Następny artykułNie miał siły na jazdę rowerem, więc zwrócił się do Policji. Nie takiej pomocy oczekiwał

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!