Strona główna POLITYKA Poseł Braun zwyzywany z mównicy sejmowej

Poseł Braun zwyzywany z mównicy sejmowej [video]

0
źr. YT Janusz Jaskółka
Reklama

W Sejmie znów wrze. Wczoraj podczas posiedzenia Sejmu, w czasie, gdy zajmowano się kwestią finansów, głos zabrał poseł z Rzeszowa, Grzegorz Braun. Gdy tylko przedstawiciel Konfederacji wszedł na mównicę, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska wyłączyła mu mikrofon.

Braun wypowiadał się w kwestii finansów i zadłużania państwa. Stwierdził, że:

Reklama

Jeśli dziś postrzegacie obecną sytuację, jako stan wyższej konieczności, który ma was rzekomo upoważniać do produkowania banknotów z coraz słabszym pokryciem i rabowania Polaków podatkiem inflacyjnym, to kiedy ten stan ustanie? Jakie warunki, na którym froncie wojennym, mają zostać spełnione, żebyście stwierdzili: „Czas wracać do normalności”.

Tu wicemarszałek wyłączyła mu mikrofon, co oburzyło posła. Kazał zanotować wszystkim nazwisko poseł, twierdząc, że jej zachowanie jest prostackie.

Gosiewska śmiała się pytając, czy Braun modli się jeszcze po polsku, czy rosyjsku. Braun schodząc z mównicy, został nazwany największym chamem Rzeczpospolitej i ruską onucą.

Wczorajsza afera nie została bez echa. Koło poselskie Konfederacji zapowiedziało złożenie wniosku do komisji etyki o ukaranie Gosiewskiej.

Sprawę komentują internauci:

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!