Strona główna WIADOMOŚCI Pościg autostradą i strzelanina. Winnymi dwaj mieszkańcy Podkarpacia

Pościg autostradą i strzelanina. Winnymi dwaj mieszkańcy Podkarpacia [foto]

0
Reklama

Kolejni samochodowi złodzieje zostali zatrzymani dzięki współpracy policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach z funkcjonariuszami z Państwowego Biura Śledczego w Austrii. Kryminalni z Częstochowy otrzymali informację o poruszającym się autostradą A1 samochodzie Range Rover skradzionym w Austrii. Po pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn i odzyskali samochód.

Zatrzymanie dwóch mężczyzn i odzyskanie skradzionego z terenu Austrii samochodu to efekt współpracy policjantów z Zespołu do Walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach z funkcjonariuszami z Państwowego Biura Śledczego w Austrii. Strona polska uzyskała informację, że śląskim odcinkiem autostrady A1 w kierunku Łodzi ma się poruszać skradziony z terenu Austrii Range Rover. Po uzyskaniu informacji policjanci z Wydziału Kryminalnego i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie niezwłocznie ruszyli w rejon autostrady, gdzie zauważyli przejeżdżającego Lange Rovera. Mając podejrzenie, że oddalającym się pojazdem uciekają złodzieje, bez wahania policjanci ruszyli w pościg, który po zjeździe z autostrady kontynuowany był Drogą  Krajowa nr 46. Ostatecznie ścigany pojazd zjechał do rowu w miejscowości Pietrzaki. Mężczyźni próbowali jeszcze kontynuować ucieczkę pieszo, , ale policjanci po oddaniu kilku strzałów  szybko ich zatrzymali. Okazali się nimi mieszkańcy województwa podkarpackiego wieku 26 i 23 lat. Strona austriacka inicjuje procedurę uproszczonego postępowania sądowego ENA, w ramach którego dojdzie do przekazania podejrzanych na teren Republiki Austrii.

To już kolejne osoby zajmujące się przestępczością samochodową, które zatrzymano dzięki współpracy kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz funkcjonariuszy Państwowego Biura Śledczego w Austrii.

Reklama

źr. tekst, foto Policja Częstochowa

Reklama
Poprzedni artykułDebatowali w Jasionce o pomocy dla Ukrainy
Następny artykułPodpalono maszt 5G w Krośnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj