Strona główna KROSNO Ponad 38 tys. zł trafi do dwóch chorych braci z Jedlicza

Ponad 38 tys. zł trafi do dwóch chorych braci z Jedlicza

0
Reklama

Padł rekord podczas VII Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna. Dzięki biegaczom ponad  38 tysięcy złotych trafi do dwóch chorych braci z Jedlicza.

Dzięki zaangażowaniu uczestników VII Charytatywnego Cross PGE Energia Odnawialna bieg okazał się sukcesem i udało się zebrać ponad 38 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację dwóch braci z Jedlicza: Franka i Brajana.

Reklama

Blisko 200 osób wzięło udział w wydarzeniu na Wyspie Energetyk w Polańczyku gdzie biegacze rywalizowali na dystansach od ok. trzech do ponad dziewięciu kilometrów. Były też zawody nordic walking oraz szereg konkurencji dla dzieci.

Tradycyjnie już, wśród uczestników zawodów nie zabrakło czołowych polskich biegaczy. Wśród nich m.in. Sylwester Lepiarz, mistrz Polski w biegach górskich, Radosław Niepokój, kilkukrotny mistrz Polski w Nordic Walking, a także Bożena Kończewska, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Nordic Walking.

Po emocjonujących wydarzeniach sportowych na uczestników imprezy czekały też inne atrakcje: koncerty i licytacje. Do wygrania były m.in. koszulki i gadżety sportowe z podpisami siatkarzy reprezentacji Polski, w tym koszulki Wilfredo Leóna i Pawła Zatorskiego, czapka Roberta Kubicy, piłka z podpisem Agaty Mróz i reprezentantek Polski w siatkówce, a także medal Brajana za zajęcie drugiego miejsca w biegu Niepodległości, zdobyty przed chorobą.

Dzięki zeszłorocznej edycji Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna, pomoc trafiła do Bieszczadzkiego Stowarzyszenia „Promyk Nadziei”, które zajmuje się opieką i rehabilitacją niepełnosprawnych dzieci. Tym razem zebrane pieniądze trafią do dwóch braci. Franek urodził się z zespołem Downa. Zdiagnozowano u niego również wadę serca i szereg innych chorób, przez co potrzebuje stałej rehabilitacji. Sytuacja Brajana jest trudniejsza, gdyż chłopiec walczy z chorobą nowotworową. Przeszedł już kilka zabiegów i operacji, ale czeka go nadal długie, bardzo kosztowne leczenie. Dlatego pomoc i wsparcie uczestników crossu są bezcenne.

Poprzedni artykułJechał do pracy, pomógł seniorce
Następny artykułZatrzymano 23-latka, który dokonał rozboju na stacji paliw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!