Strona główna WIADOMOŚCI Ponad 240 tys. uczniów rozpoczęło ferie

Ponad 240 tys. uczniów rozpoczęło ferie

0
Reklama

Ponad 240 tys. podkarpackich uczniów rozpoczyna ferie. Zimowa przerwa od nauki potrwa w naszym województwie do 11 lutego.

Kuratorium Oświaty w Rzeszowie zarejestrowało ponad 360 różnych form wypoczynku, z którego korzystać będzie prawie 13 tys. dzieci i młodzieży, w tym prawie 6 tys. w miejscu zamieszkania (np. półkolonie).

Reklama

Zimowe atrakcje zostały przygotowane m.in. przez szkoły, młodzieżowe domy kultury, towarzystwa przyjaciół dzieci, organizacje harcerskie, miejskie ośrodki sportu i rekreacji, biura podróży i stowarzyszenia.

Wszelkie informacje na temat wypoczynku, organizatorów oraz bazy wypoczynku są dostępne na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku, który musi zgłosić wyjazd do właściwego (ze względu na siedzibę organizatora) kuratorium oświaty. Dzięki temu wizytatorzy mogą kontrolować miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Podobne kontrole może przeprowadzić straż pożarna i sanepid (zarówno przed rozpoczęciem wypoczynku, jak również w czasie jego trwania).

 Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

– Wszystkim uczniom, którzy rozpoczynają zimową przerwę od nauki, ale też osobom wypoczywającym na terenie naszego województwa życzę radosnych i beztroskich ferii. Niech to będzie czas wytchnienia od codziennych obowiązków, kreatywnych pomysłów i niezapomnianych wrażeń, ale przede wszystkim niech przebiegnie w zdrowiu i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – powiedziała wojewoda, która 10 stycznia przewodniczyła posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego wydała odpowiednie rekomendacje dla służb.

Reklama
Poprzedni artykułWłamywacz, który okradał m.in. biura i apteki trafił do aresztu
Następny artykułDwie nastolatki odpowiedzą za kradzież kosmetyków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!