Strona główna ROPCZYCE Pomógł zdezorientowanemu seniorowi

Pomógł zdezorientowanemu seniorowi

0
Reklama

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Ropczyc, który zaopiekował się starszym mężczyzną i przywiózł go na komendę. Zagubionego senior, który nie potrafił powiedzieć, gdzie się znajduje, ani gdzie mieszka, zauważył na jednej z ulic miasta. Zwracajmy uwagę na osoby, które mogą wymagać pomocy. Możliwe, że nasza reakcja uratuje im życie.

Do zdarzenia doszło w sobotę. Po godz. 17, do Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zgłosił się mieszkaniec naszego miasta, któremu towarzyszył starszy mężczyzna. Został on zauważony przez zgłaszającego w rejonie ul. 3-go Maja w Ropczycach. Senior wyglądał na zagubionego i zdezorientowanego, jednak nie wzywał pomocy. Nie potrafił powiedzieć, gdzie się znajduje, ani gdzie mieszka. Mężczyzna, obawiając się, że starszy pan sam nie będzie mógł trafić do domu, przywiózł go do ropczyckiej komendy.

Reklama

Jak się okazało, 85-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski, wymaga stałej opieki. O tym, że wyszedł z domu i nie wrócił do miejsca zamieszkania, policjantów wcześniej powiadomiła rodzina. Dzięki dużej empatii, którą wykazał się mieszkaniec Ropczyc, senior cały i zdrowy wrócił do domu.

Pamiętajmy! Okres jesienno-zimowy to szczególne wyzwanie dla osób bezdomnych, mieszkających samotnie, czy też nieporadnych życiowo. Jeśli wiemy o osobach, którym może grozić wychłodzenie, lub widzimy taką osobę, zaalarmujmy służby – jeden telefon może uratować komuś życie.

Reklama
Poprzedni artykułZabezpieczono prawie 1 kg marihuany. Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia
Następny artykułNie ustąpił pierwszeństwa i doszło do wypadku [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!