Strona główna WIADOMOŚCI Pomoc w czasie epidemii. Sprzęt Amiki jedzie na Podkarpacie

Pomoc w czasie epidemii. Sprzęt Amiki jedzie na Podkarpacie

0
Reklama

Grupa Amica sprawnie reaguje na prośby o wsparcie z różnych placówek medycznych w całej Polsce, które znalazły się w trudnym położeniu w związku z epidemią. W poniedziałek, 6 kwietnia po sprzęt do wronieckiego magazynu przyjechał samochód z Podkarpacia. W tym przypadku dary przygotowano na prośbę sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Marcina Warchoła. W transporcie pomagała Akademia Piłkarska Stalowa Wola.

 

Reklama

Leżajsk to dotychczas najdalej położona miejscowość, do której pojedzie sprzęt marki Amica. Przez epidemię COVID-19 personel oddziału intensywnej opieki medycznej tamtejszego szpitala działa w ograniczonym składzie. Lekarze i pielęgniarki, którzy pozostali na oddziale, muszą pracować ponad ustalone normy. Szpitalowi przekazano lodówkę i kuchnię mikrofalową. Z kolei do szpitala w Nisku, na oddziały hospitalizujące osoby z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2, pojadą dwie chłodziarki i dwie mikrofale. Sprzęt AGD podarowano również Wojewódzkiemu Szpitalowi im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu oraz Domowi Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

 

– Pan Minister Marcin Warchoł był zbudowany szybką reakcją Grupy Amica. Pod koniec ubiegłego tygodnia przekazał w imieniu placówek z Podkarpacia listę potrzeb, a już w poniedziałek rano jesteśmy we Wronkach i ładujemy ufundowany sprzęt na samochódDziękujemy Amice, a także Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola, za wsparcie naszej idei – powiedział odbierając dary współpracownik posła, Karol Wołoszyn.

Grupa Amica należy do grona firm, które odczuwają skutki epidemii. Pomimo to, w czasie, kiedy trwa wymuszona przerwa produkcyjna, udziela pomocy służbie zdrowia w całym kraju.

 

– Rozpatrujemy kolejne prośby, więc skala wsparcia służby zdrowia będzie jeszcze większa. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się szybko zatrzymać problem rozprzestrzeniającej się choroby, a dary będą wsparciem dla personelu w walczącego z wirusem – powiedział Tomasz Pietrzyk, rzecznik prasowy Grupy Amica.

W sumie na Podkarpacie pojechało z Wronek 7 chłodziarek, 5 kuchni mikrofalowych i pralka.

Reklama