Strona główna POLSKA I ŚWIAT Pomoc dla Polaków w Gruzji

Pomoc dla Polaków w Gruzji

0
Reklama

300 złotych na miesiąc, przy podobnych cenach. To co dla nas wydaje się niemożliwe, jest codziennością Polaków mieszkających w Gruzji.


W związku z trudną sytuacją epidemiczną, ubóstwem, mniejszymi możliwościami leczniczymi niż w Polsce, brakiem pracy i środków do utrzymania – około stu rodzin potomków Polaków na gruzińskiej ziemi, znalazło się w tragicznej sytuacji. Ubodzy, chorzy, bezrobotni, bez zasiłków, niektórzy zaledwie z niskimi emeryturami ( ok 70 dolarów miesięcznie) – nie mają nawet pieniędzy na żywność. Jedna z najstarszych Polonii na świecie – gruzińska Polonia prosi o wsparcie Rodaków z Ojczyzny.
Z apelem o pilne wsparcie zwróciła się do nas prof. Maria Filina, przewodnicząca Związku Kulturalno-Oświatowego Polaków w Gruzji „Polonia”.
Na apel odpowiedziała TVP Rzeszów, Dzieje się na Podkarpaciu i Fundacją Pro Spe. Fundacja Pro Spe znana z działalności na rzecz Gruzji uruchamia zbiórkę na Facebooku. Akcja będzie trwała do 10 maja. Oczywiście, poza popularnym portalem społecznościowym można także wpłacać bezpośrednio na konto Fundacji Pro Spe z dopiskiem: „Pomoc dla Polaków w Gruzji”. Numer konta: 74 1140 1225 0000 2343 2600 1001 . Środki w całości będą przekazane na rzecz wspomnianego Związku „Polonia” w Tbilisi.
Solidarność z Polonią, która jest tam od czasu Powstania styczniowego wydaje się być obowiązkiem każdego Polaka. Fundacja Pro Spe swoją zbiórką pomogła już szpitalowi w Łańcucie, który leczy chorych z Koronawirusa. Teraz chce pomóc Polakom w Gruzji, którzy wypatrują takiej pomocy u swoich rodaków w macierzy.
Informacje o zbiórce są na Facebooku Fundacji Pro Spe.  Na stronie internetowej www.prospe.org  

Reklama
Poprzedni artykułPierwszy maseczkomat stoi już w Rzeszowie. Będzie ich 10
Następny artykułNad Polskę nadciąga radioaktywna chmura znad Czarnobyla?