Strona główna GŁÓWNA Polska odpuściła Rosji miliard złotych

Polska odpuściła Rosji miliard złotych

0
A Gazprom employee stands near to the new bitumen processor at the OAO Gazprom Neft oil refinery in Moscow, Russia, on Thursday, Sept. 20, 2012. OAO Gazprom Neft, the oil arm of Russia's state-run natural-gas producer, started operating a 3.2 billion-ruble ($100 million) bitumen processor at its Moscow refinery this month as it seeks to reduce pollution. Photographer: Andrey Rudakov/Bloomberg
Reklama

Jak donosi tygodnik „sieci”, umowa gazowa zawarta w grudniu 2010 r. przez Waldemara Pawlaka (PSL) była niekorzystna dla strony polskiej. Nasz kraj zgodził się, umorzyć zaległości Gazpromu za przesył gazu przez Polskę do Niemiec. Tylko na tej jednym punkcie straciliśmy około miliarda złotych. 

 
Dodatkowo, cena za gaz, którą płaci Polska jest najwyższa w Europie, nawet Ukraina, która jest w konflikcie z Rosją, za gaz płaci mniej niż my.  Tak brzmiąca umowa miała być podpisana do 2037 roku, jednak po burzliwej debacie, skrócono okres trwania umowy do 2022 roku. Umowa podpisana przez przedstawiciela Polskiego Stronnictwa Ludowego, zakazywała Polsce, reeksportu gazu. Reeksport czyli najprościej  mówiąc musimy płacić za gaz, którego nie zużyjemy.
Donald Tusk razem z Waldemarem Pawlakiem uważali, że podpisali najlepszą możliwą umowę z Rosją. Prawda jednak jest inna, a Polska musi płacić kosmiczną cenę za ten produkt.

 

Reklama
Poprzedni artykułUroczysta, pierwsza po wakacjach, sesja Sejmiku Wojewódzkiego
Następny artykułDębica- Rocznica bitwy na Kałużówce