Strona główna STALOWA WOLA Polska Grupa Zbrojeniowa rozwija się

Polska Grupa Zbrojeniowa rozwija się

0
Reklama

Wiceminister Aktywów Państwowych Marcin Kulasek wraz z wiceministrem Obrony Narodowej Pawłem Bejdą uczestniczyli w uroczystym podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy należącą do Grupy PGZ spółką Huta Stalowa Wola S.A. a spółką Hanwha Aerospace.

List ten stanowi podstawę do dalszego rozszerzania obszarów współpracy przemysłów polskiego i koreańskiego.

Reklama

Wiceminister Marcin Kulasek podkreślił, że to kolejny krok do wzmacniania potencjału krajowego przemysłu obronnego i zabezpieczenia zdolności polskich Sił Zbrojnych.

– Naszą intencją jest, aby polskie zakłady zbrojeniowe poszerzały swoje kompetencje o nowe zdolności produkcyjne i serwisowe – mówił.

Porozumienie określa również zakres współpracy pomiędzy Hutą Stalowa Wola a Hanwha Aerospace w dziedzinie eksportu do państw trzecich komponentów, które znajdują zastosowanie zarówno w polskiej armatohaubicy samobieżnej Krab, jak i koreańskiej armatohaubicy samobieżnej K9. K9 wchodzi obecnie do wyposażenia Sił Zbrojnych RP i przez najbliższe dekady będzie używana przez polskie wojsko.

Dokument dotyczy także produkcji wyrzutni Homar-K, w tym transferu technologii wyrzutni oraz zwiększania udziału w produkcji Homar-K przez polski przemysł.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!