Polskojęzyczna gazeta ” Kurier Galicyjski” wydawana na terenie Ukrainy poinformował, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP opłaciło kolejny projekt pomocy ukraińskim rolnikom. 

Ostatnie zapomoga polskiego rządu dla ukraińskich rolników w uprawę malin to nie ostatnie działanie, którym Polacy wspierają Ukraińców.  Tym razem nasz MSZ opłacił projekt “Wsparcie wprowadzania nowych technologii przetwórstwa mleka poprzez zapoznanie się z polskimi doświadczeniami”. Projekt ma na celu wyszkolić ukraińskich rolników, by ci mogli produkować lepszej jakości sery.

Program o nazwie “Polska Pomoc” jest opłacony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, a prowadzony przez Fundację Europejska Akademia Samorządowa z Lublina i Ukraiński Fundusz Rozwoju Regionalnego z Wołynia.

Polscy rolnicy protestują, że muszą sprzedawać m.in maliny za grosze, a rząd wspiera rozwój konkurencji u naszego sąsiada. Dodatkowo rośnie oburzenie wśród hodowców, którzy muszą pozbywać się dobytku całego życia przez Afrykański Pomór Świń.
Przypominamy wirus ASF ginie podczas obróbki termicznej.