Rząd wprowadził nowe czerwone strefy. Ponad połowa powiatów w regionie z nowymi obostrzeniami.

Rząd ogłosił w czwartek po południu nowe czerwone strefy i obostrzenia w żółtych i czerwonych.

W strefie czerwonej na Podkarpaciu znajdą się od soboty 17 października powiaty: brzozowski, dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, przemyski, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, sanocki, strzyżowski, leski i miasta na prawach powiatu: Przemyśl i Rzeszów.https://twitter.com/PremierRP/status/1316767384787660801

W strefach czerwonych od 17 października obowiązywać będą:

W strefie czerwonej w sklepach będzie mogło przebywać maksymalnie pięć osób na jedną kasę. Wprowadzono zakaz organizacji wesel i konsolacji. W zgromadzeniach może brać udział maksymalnie 10 osób. Szkoły ponadpodstawowe i uczelnie przechodzą w tryb pracy zdalnej. W strefie czerwonej wydarzenia sportowe bez udziału publiczności; wydarzenia kulturalne – do 25 proc. udziału publiczności; zawieszenie działalności basenów, aquaparków, siłowni. W kościołach liczba wiernych to 1 osoba na 7 m2. Lokale gastronomiczne czynne od 6 do 21, w transporcie publicznym zajęte 50% miejsc siedzących.W strefie żółtej, która obowiązuje w pozostałych powiatach:

W strefie żółtej działalność gastronomiczna będzie możliwa w godzinach 6:00 – 21:00. Poza tymi godzinami dostarczanie jedzenia wyłącznie na wynos. W lokalach będzie mógł być zajęty co drugi stolik. W strefie żółtej od 19 października w weselach i konsolacjach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 20 osób. Wesela bez możliwości tańca.  Szkoły średnie i wyższe wchodzą w tryb nauczania hybrydowego. Zawieszona działalność basenów, aquaparków, siłowni. W strefach żółtych w transporcie publicznym może być zajętych 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich.