Strona główna LEŻAJSK Polityk Konfederacji sugeruje ustawę w sprawie sytuacji w browarze Leżajsk

Polityk Konfederacji sugeruje ustawę w sprawie sytuacji w browarze Leżajsk

0
Browar
Reklama

Od kilku tygodni mieszkańcy Leżajska, powiatu leżajskiego żyją sprawą możliwej likwidacji produkcji w browarze Leżajsk. W sprawie obrony produkcji zaangażowali politycy prawie wszystkich opcji parlamentarnych. Ostatnio na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Leżajskiego zorganizowanej w sprawie obrony produkcji w browarze, pojawili się politycy PiSu Solidarnej Polski i Konfederacji. Na sali zrobiło się nerwowo po wystąpieniu Tomasza Buczka z Konfederacji właśnie.

„Czy my tutaj może nie jesteśmy świadkami sztucznie wywołanego kryzysu aby ktoś  bohatersko nam się pojawił i go za chwilkę zwalczył. Stawiam taką tezę. I bardzo byłbym ciekaw czy nie przyjedzie za chwilę zbawca na białym koniu i tą sprawę bohatersko rozwiążę- powiedział Tomasz Buczek ewidentnie nawiązując do apelu jaki wystosowali leżajscy radni powiatowi, którzy w treści przyjętej uchwały zwrócili się o pomoc do premiera Morawieckiego.

Reklama

Na wypowiedź Tomasz Buczka nerwowo zareagował poseł Jerzy Paul wdając się w utarczkę słowną i dopytując czy działacz Konfederacji działa z inicjatywy Wójta Gminy Leżajsk. To pytanie padło po tym jak działacz narodowy z Kolbuszowej przedstawił projekt inicjatywy obywatelskiej Podkarpackiego Społecznego Komitetu Obrony Produkcji w Browarze Leżajsk. Projekt uchwały ma zawierać przekazanie kwoty 2mln zł dla gminy Leżajsk na rzecz podjęcia działań prawnych przez wynajętą profesjonalną kancelarii prawno-patentową która się specjalizuje w walce o prawa do znaków towarowych- zaznaczył Tomasz Buczek.

Działacz Konfederacji zaapelował też do obecnego na sesji wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła: „Również tutaj państwo macie różnego rodzaju możliwości przekazania (finasów- red.) przecież Fundusz Sprawiedliwości powinien walczyć w obronie takich spraw, myślę panie ministrze. Kreatywnie wydawaliście w wielu kwestiach publiczne pieniądze, pokażcie że te pieniądze na coś się przydadzą. Uderzcie do pana wójta i pomóżcie mu tutaj zaangażować odpowiednią kancelarię prawną.”- apelował Tomasz Buczek.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!