Strona główna POLITYKA Politycy potępiają zachowanie Brauna w Sejmie

Politycy potępiają zachowanie Brauna w Sejmie

0
Reklama

O akcji z gaśnicą, którą poseł Grzegorz Braun ugasił w Sejmie chanukowe świecie, mówi się na całym świecie. Posła Konfederacji spotkała kara ze strony Sejmu i najprawdopodobniej czeka go proces sądowy. Posłowi Konfederacji odebrano połowę uposażenia na trzy miesiące i całość diety na pół roku. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez Brauna przestępstwa skierował do prokuratury szef Kancelarii Sejmu Jacek Cichocki.

Braun został zawieszony w prawach członka klubu poselskiego przez swoje ugrupowanie i nałożona została na kara w postaci zakazu wypowiedzi z mównicy sejmowej na czas nieokreślony.

Reklama

Posłowie Platformy Obywatelskiej z Rzeszowa potępili zachowanie posła z Rzeszowa.

arek Rząsa, Krystyna Skowrońska i Joanna Frydrych przed rzeszowskim biurem Konfederacji, apelowali do mieszkańców Podkarpacia, by poddali refleksji opinię o Grzegorzu Braunie oraz pozostałych członkach Konfederacji.

 Poseł Marek Rząsa powiedział, że „dla każdego narodu ich tradycje religijne są świętością”. Jego zdaniem Grzegorz Braun dopuścił się naruszenia tej świętości.

Dezaprobatę wobec Braun wyraził też prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek i radni.

Z przedstawicielami klubów radnych Rzeszowa potępiamy wczorajsze zachowanie w Sejmie posła Grzegorza Brauna. Rzeszowianie szanują wszystkie symbole religijne. Poseł Braun najwyraźniej nie zna historii Rzeszowa, w którym przed II wś Żydzi stanowili ok. 1/3 ludności- napisał w X prezydent Rzeszowa.

Reklama
Poprzedni artykułOddano hołd ofiarom stanu wojennego
Następny artykułJest wyrok dla sprawcy tragedii na drodze, gdzie zginęło małżeństwo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!