Parlamentarzyści PiS na czele z prezesem Jarosławem Kaczyńskim pojawili się dziś w Strachocinie (pow. sanocki) na Mszy Świętej za ojczyznę. Polityków przywitał transparent: “Módlmy się za rolników mordowanych przez bezPRAWIE I nieSPRAWIEDLIWOŚĆ”.

8-dniowa modlitwa za Ojczyznę w Strachocinie rozpoczęła się w niedzielę 11.10. Dziś mszy świętej w sanktuarium przewodniczył abp Marek Jędraszewski. W nowennie uczestniczyli abp Wacław Depo i abp Andrzej Dzięga. W 45 minutowej homilii metropolita krakowski przypomniał dzieje Polski w różnych, trudnych momentach i rolę rządzących. Przypomniał, że początki chrześcijaństwa w Polsce naznaczone są krwią męczenników: św. Wojciecha, Pięciu Braci Męczenników, św. Brunona z Kwerfurtu i św. Stanisława Biskupa świętym Andrzeju Boboli.Na Mszy Świętej oprócz parlamentarzystów i samorządowców PiS pojawili się również przedstawiciele Ruchu Narodowego i rolników, którzy przed terenem Sanktuarium przywitali rządzących transparentem przygotowanym przez podkarpacką Młodzież Wszechpolską:

Politycy PiSu z Jarosławem Kaczyńskim na czele opuszczają Bobolówkę w Strachocinie koło Sanoka. Przywitaliśmy ich…

Opublikowany przez Tomasz Buczek Sobota, 17 października 2020Na dzisiejszej eucharystii pojawili się m.in. wicepremier Jarosław Kaczyński, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicemarszałek Senatu Marek Pęk, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, poseł Antoni Macierewicz i europoseł Joachim Brudziński. Byli też posłowie z regionu: Kazimierz Gołojuch, Jan Warzecha, Teresa Pamuła oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W parlamencie rozstrzyga się właśnie kwestia wielu sektorów polskiego rolnictwa w związku z tzw. “piątką Kaczyńskiego”. Jeden z podkarpackich liderów KonfederacjiTomasz Buczek zapowiedział w najbliższą środę protest wobec tej ustawy w Rzeszowie.

https://www.facebook.com/events/258290185593787