Strona główna POLITYKA Politycy PiS na nowennie w Strachocinie. Przywitali ich z transparentem

Politycy PiS na nowennie w Strachocinie. Przywitali ich z transparentem

101
0

Parlamentarzyści PiS na czele z prezesem Jarosławem Kaczyńskim pojawili się dziś w Strachocinie (pow. sanocki) na Mszy Świętej za ojczyznę. Polityków przywitał transparent: „Módlmy się za rolników mordowanych przez bezPRAWIE I nieSPRAWIEDLIWOŚĆ”.


8-dniowa modlitwa za Ojczyznę w Strachocinie rozpoczęła się w niedzielę 11.10. Dziś mszy świętej w sanktuarium przewodniczył abp Marek Jędraszewski. W nowennie uczestniczyli abp Wacław Depo i abp Andrzej Dzięga. W 45 minutowej homilii metropolita krakowski przypomniał dzieje Polski w różnych, trudnych momentach i rolę rządzących. Przypomniał, że początki chrześcijaństwa w Polsce naznaczone są krwią męczenników: św. Wojciecha, Pięciu Braci Męczenników, św. Brunona z Kwerfurtu i św. Stanisława Biskupa świętym Andrzeju Boboli.Na Mszy Świętej oprócz parlamentarzystów i samorządowców PiS pojawili się również przedstawiciele Ruchu Narodowego i rolników, którzy przed terenem Sanktuarium przywitali rządzących transparentem przygotowanym przez podkarpacką Młodzież Wszechpolską:


https://www.facebook.com/TomaszBuczekRN/posts/1714409255402861Na dzisiejszej eucharystii pojawili się m.in. wicepremier Jarosław Kaczyński, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicemarszałek Senatu Marek Pęk, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, poseł Antoni Macierewicz i europoseł Joachim Brudziński. Byli też posłowie z regionu: Kazimierz Gołojuch, Jan Warzecha, Teresa Pamuła oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W parlamencie rozstrzyga się właśnie kwestia wielu sektorów polskiego rolnictwa w związku z tzw. „piątką Kaczyńskiego”. Jeden z podkarpackich liderów Konfederacji- Tomasz Buczek zapowiedział w najbliższą środę protest wobec tej ustawy w Rzeszowie.
https://www.facebook.com/events/258290185593787