Strona główna RZESZÓW Politechnika Rzeszowska operatorem laboratorium w Stalowej Woli

Politechnika Rzeszowska operatorem laboratorium w Stalowej Woli

0
Reklama

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza przez kolejne 4 lata będzie zarządzać Laboratorium Międzyuczelnianym w Stalowej Woli.


Stosowną umowę w murach Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej podpisali 4 stycznia prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, rektor Politechniki Rzeszowskiej i Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.
Zadaniem Politechniki Rzeszowskiej będzie zarówno utrzymanie infrastruktury aparatury badawczej i urządzeń, ale też prowadzenie prac badawczych i rozwojowych na bazie przekazanej jej infrastruktury. Jako operator Laboratorium Międzyuczelnianego Uczelnia będzie także inicjatorem projektów badawczo-rozwojowych realizowanych w partnerstwie z jednostkami naukowymi czy przedsiębiorstwami.
Sygnatariusze umowy wyrazili swoje zadowolenie z dotychczasowej współpracy, jak również określili swoje nadzieje i oczekiwania na przyszłość.
– Bardzo się cieszę, że Politechnika Rzeszowska na kolejny okres zostaje operatorem naszego Laboratorium Międzyuczelnianego, które jest jedną z silnych stron Stalowej Woli pod względem naukowym, ale i gospodarczym. To, że Politechnika Rzeszowska ze swoimi kompetencjami, wizją rozwoju będzie operatorem przez kolejne cztery lata jest najlepszym świadectwem długotrwałej strategii obecności w Stalowej Woli, rozwoju i wykorzystywania swojej kadry oraz potencjału studentów do rozwoju gospodarczego Stalowej Woli. Dzięki tej współpracy budujemy gospodarkę opartą na wiedzy, a Politechnika Rzeszowska jest liderem tego rozwoju – mówił Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli.
– To Laboratorium ma kluczowe znaczenie dla tego, aby przedsiębiorcy, którzy chcą prowadzić projekty rozwojowe z wykorzystaniem grantów, środków europejskich mogli korzystać z wiedzy i kompetencji uczelni wyższych, jaką jest u nas Politechnika Rzeszowska – dodał prezydent.Prezydent wyraził swoje uznanie dla wszystkich działań, a w szczególności rozbudowy bazy laboratoryjnej, która miała miejsce w ostatnich miesiącach.
– Myślę, że sprzęt m.in. do wirtualnego spawania i inne elementy, które się tutaj pojawiły najlepiej świadczą o tym, jak świetnie wyposażony jest Wydział Mechaniczno-Technologiczny w Stalowej Woli. Myśląc o dobrej przyszłości warto wybrać do studiowania Stalową Wolę i perspektywę wykorzystania praktycznie zdobytej wiedzy w naszej strefie przemysłowej – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.
– Jest mi bardzo miło, że w imieniu Politechniki Rzeszowskiej mogłem podpisać porozumienie dotyczące tego, iż Politechnika będzie operatorem Laboratorium Międzyuczelnianego. Dzięki temu zwiększy się zakres możliwości badawczych nie tylko Wydziału Mechaniczno-Technologicznego, ale całej Politechniki Rzeszowskiej. Ten dzisiejszy dzień, jest szczególny, ponieważ kontynuujemy i rozwijamy wieloletnią współpracę, ale niejako mamy nowe otwarcie. Wychodzimy do przedsiębiorców, do lokalnego biznesu z ofertą badawczą i to jest oferta, na podstawie której biznes, miasto i Politechnika Rzeszowska mogą zbudować coś lepszego z pozytywnymi efektami gospodarczymi. Chciałbym, żeby to Laboratorium pracowało dla dobra lokalnego biznesu – podsumował rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik.

Reklama