39-letni mężczyzna z Lubaczowa rzucił nożem w policjanta. Do zdarzenia doszło podczas interwencji, związanej ze zgłoszeniem, jakoby mężczyzna groził nożem mieszkańcowi gminy Oleszyce. 

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę. Policjanci zostali powiadomieni o agresywnym mężczyźnie, który wtargnął na jedną z posesji, gdzie nożem próbował zmusić właściciela, aby ten zawiózł go we wskazane przez siebie miejsce. Pokrzywdzonemu udało się uciec, po czym zawiadomił policję.

Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, agresywny mężczyzna oddalił się w kierunku okolicznych pól. Po krótkich poszukiwaniach policjanci odnaleźli poszukiwanego i wezwali go do zachowania zgodnego z prawem. Słowa funkcjonariuszy jedynie rozwścieczyły krewkiego mężczyznę. Podczas gdy policjanci próbowali zbliżyć się do podejrzanego, mężczyzna rzucił trzymany w ręce nóż w kierunku jednego z policjantów. Funkcjonariusze obezwładnili napastnika. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, był trzeźwy.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego na wniosek prokuratora, w piątek Sąd Rejonowy w Lubaczowie zastosował wobec  39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: Komenda Policji w Lubaczowie