Strona główna DĘBICA Policjanci zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich w Ropczycach

Policjanci zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich w Ropczycach

54
0

Policjanci z komendy powiatowej w Ropczycach zlikwidowali dwie nielegalne uprawy marihuany. Zatrzymano sześć osób.

Tydzień temu (tj.24.08) w poniedziałek funkcjonariusze z wydziału kryminalnego doszli do informacji, że na terenie miejscowości Lubzina znajduje się nielegalna uprawa konopi indyjskich. Policjanci udali się na wytypowaną  posesję. Ich podejrzenia okazały się słuszne. W jednym z opuszczonych budynków funkcjonariusze ujawnili doniczki, w których rosło 18 krzewów konopi.
Funkcjonariusze postanowili obserwować posesję. Po kilkunastu minutach na terenie posesji pojawiło się trzech młodych mężczyzn. Na początku policjanci zatrzymali dwóch z podejrzanych, 20 i 26 letnich mężczyzn. Trzecia osoba podejrzana uciekła z posesji. Po ustaleniu jego tożsamości 21 letni mężczyzna został zatrzymany. Wszyscy podejrzani okazali się mieszkańcami gminy Ropczyce.
Kolejne miejsce upraw konopi znajdowało się na terenie miejscowości Paszczyna. We wtorek (tj. 25.08) policjanci sprawdzili podejrzana działkę. Wśród gęstej roślinności funkcjonariusze odnaleźli kilka krzewów marihuany.
Zostało zatrzymane kolejne trzy osoby, 25-letni mieszkaniec gminy Dębica, 25-letni mieszkaniec gminy Ostrów oraz 26-letnia mieszkanka gminy Dębica. Podczas przeszukania mieszkań jednego z podejrzanych policjanci odnaleźli 17 gramów suszu roślinnego. Późniejsze badania wykazały że była to marihuana.
Wszystkim zatrzymano przedstawiono zarzuty.