Rzeszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który 14.07 br. nie powrócił z pracy do zakładu karnego. Mężczyzna wykonywał niedozorowane prace na terenie hali przy Podpromiu w Rzeszowie. Zawiadomieni o tym policjanci rozpoczęli poszukiwania. Po zatrzymaniu mężczyzna usłyszał zarzut samouwolnienia się.

Policjanci zostali zawiadomieni przez Zakład Karny w Rzeszowie, że odbywający tam karę pozbawienia wolności 43-letni mieszkaniec Rzeszowa nie powrócił do zakładu. Podczas odbywania kary mężczyzna wykonywał niedozorowane prace poza zakładem karnym. Pracował w hali Regionalnego Centrum Sportowo Widowiskowego przy ul. Podpromie.

14 lipca, 43-latek po zakończeniu pracy nie wrócił do zakładu. Zawiadomieni o niepowrocie policjanci rozpoczęli poszukiwania oraz wszczęli postępowanie.

W poniedziałek policjanci uzyskali informację o miejscu pobytu 43-latka i zatrzymali go. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut samouwolnienia za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. W środę został przewieziony do zakładu karnego.

Źródło: KMP Rzeszów