Strona główna PRZEMYŚL Policjanci ewakuowali mieszkańców z płonącej kamienicy

Policjanci ewakuowali mieszkańców z płonącej kamienicy

0
Reklama

W czwartek przed godz. 1 w nocy, służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o pożarze w kamienicy na ul. Długosza w Przemyślu. Na miejscu jako pierwsi interweniowali policjanci, którzy zauważyli, że pożar objął ostatnią kondygnację budynku – strych. Mundurowi bez chwili wahania, nie posiadając specjalistycznego sprzętu i odzieży, natychmiast podjęli działania mające na celu ratowanie życia i zdrowia mieszkańców kamienicy.

Duże zadymienie i wysoka temperatura, a także pękające szyby i spadające elementy z płonącego budynku, a przede wszystkim zgaszone światła w mieszkaniach, uświadomiły policjantom z jak poważną sytuacją mają do czynienia. Ze względu na porę nocną i nieświadomość mieszkańców kamienicy o zagrożeniu, policjanci natychmiast, przystąpili do ich budzenia i informowania o pożarze, a także do ewakuacji.

Reklama

Trzech policjantów i policjantka z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego bez wahania weszli do budynku i pomagali mieszkańcom. Dzięki ich odwadze i profesjonalizmowi udało się ewakuować zagrożonych lokatorów. Dalsze działania były kontynuowane wraz z funkcjonariuszami Straży Pożarnej.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji przybyłych na miejsce pożaru funkcjonariuszy Policji i współdziałaniu służb, wszyscy mieszkańcy kamienicy zostali ewakuowani na zewnątrz budynku i została im zapewniona odpowiednia opieka.

Pożar został ugaszony, a lokatorzy rano wrócili do swoich mieszkań.

Reklama
Poprzedni artykułKontrolowali kierowców w powiecie leżajskim
Następny artykułDziś bezpłatnie sprawdzisz stan i ustawienie świateł w swoim aucie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!