Strona główna MIELEC Policja wyjaśnia wczorajszą awanturę między Romami, a Polakami w Mielcu

Policja wyjaśnia wczorajszą awanturę między Romami, a Polakami w Mielcu

0
Reklama

Policjanci prowadzą czynności w sprawie nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Te działania są efektem wczorajszego zdarzenia, do jakiego doszło na ulicy Miasteczko Młodego Robotnika w Mielcu, gdzie dwie skonfliktowane grupy dążyły do konfrontacji. Dzięki reakcji Policji, sytuację udało się opanować. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tego zajścia.

Wczoraj wieczorem, około godziny 19.45 policjanci interweniowali wobec grupy osób, które zgromadziły się na ulicy Miasteczko Młodego Robotnika w Mielcu. Doszło tam do eskalacji konfliktu pomiędzy dwiema grupami mieszkańców Mielca, w tym grupy Romów.

Jak ustalili policjanci, podłożem konfliktu jest uszkodzenie ciała 16-letniego chłopca, przez 15-latka narodowości romskiej, do którego doszło na początku czerwca w rejonie Parku Leśnego „Górka Cyranowska”. Ta sprawa trafiła do sądu rodzinnego.

Reklama

Na poniższym filmie widać jak samochód osobowy celowo wjeżdża w grupę młodych mężczyzn. Okazało się, że kierowcą był mężczyzna narodowości romskiej.

Szybkie działania policjantów zapobiegły naruszeniu porządku publicznego i doprowadziły do uspokojenia osób biorących udział w zbiegowisku. Nikt nie odniósł obrażeń. Funkcjonariusze legitymowali osoby, które mogły uczestniczyć w tym zajściu. Policjanci gromadzą materiał dowodowy, zabezpieczają nagrania, docierają do świadków. Postępowanie ma wyjaśnić, czy doszło do nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Czynności są w toku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!