Strona główna GŁÓWNA Policja strzelała i gazowała dziennikarzy na Marszu Niepodległości

Policja strzelała i gazowała dziennikarzy na Marszu Niepodległości

0

Za nami Marsz Niepodległości. W tym roku ze względów epidemiologicznych miał mieć charakter przejazdu samochodowego przez stolicę. Część uczestników wybrała jednak formę pieszą, za którą organizatorzy nie ponosili odpowiedzialności.
Minione lata obyły się bez większych prowokacji na Marszu Niepodległości. W tym roku, tuż po rozpoczęciu wydarzenia, w okolicy ronda de Gaulle’a doszło do prowokacji, jak informują organizatorzy MN, przez środowiska lewicowe. W stronę najpierw straży marszu niepodległości, a później policji poszły butelki i race. Użyto środków przymusu bezpośredniego. Policja użyła gazu łzawiącego i broni gładkolufowej. 
W wyniku strzelania, prawdopodobnie na oślep, ranny w policzek został dziennikarz „Tygodnika Solidarności”, mający 74 lata Tomasz Gutry.
https://twitter.com/KoskiMarcin/status/1326597237686874112/photo/1
https://twitter.com/Wikipedysta/status/1326582347953819648/photo/1
W sieci pojawiły się także filmy, na których widać jak policja użyła siły wobec dziennikarzy relacjonujących Marsz Niepodległości z błoni Stadionu Narodowego. Tam to przy wejściu na dworzec Warszawa Stadion policja miała użyć granatów hukowych, gazu i pałek w stronę dzienniakrzy.


 
 
 
https://t.co/adx3OVfBym?amp=1