Strona główna WIADOMOŚCI Policja sprawdzała oznakowanie dróg przy szkołach i przedszkolach

Policja sprawdzała oznakowanie dróg przy szkołach i przedszkolach

0
Reklama

Już za kilka dni rozpocznie się rok szkolny. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, policjanci wspólnie z innymi służbami, na terenie całego województwa podkarpackiego przeprowadzili lustrację dróg. Funkcjonariusze sprawdzili, czy w rejonie szkół i przedszkoli jest właściwe oznakowanie, a tym samym bezpieczne dla dzieci, które muszą w tym miejscu przekraczać jezdnię.

Policjanci, przed rozpoczęciem roku szkolnego, sprawdzali drogi w pobliżu szkół i przedszkoli. Zwracali szczególną uwagę na oznakowanie jezdni i przejść dla pieszych. Sprawdzali również właściwe działanie sygnalizacji świetlnej w rejonie dróg prowadzących do przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych.

Wszelkie ewentualne braki w oznakowaniu, uchybienia lub usterki skierowane zostały do odpowiednich instytucji, tak, aby jeszcze przed pierwszym dzwonkiem dokonać koniecznych napraw.

Reklama

Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych, szczególnie tych znajdujących się w rejonach szkół jest bardzo ważne, dlatego należy zachować szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych oraz przystanków autobusowych. Ruch w okolicach szkół, szczególnie rano, jest większy. Pamiętajmy o przestrzeganiu ograniczeń prędkości, zwracajmy uwagę na znaki, a przede wszystkim kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Kierowcom i pasażerom, przypominamy o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i przewożeniu dzieci w fotelikach ochronnych.

Zadbajmy wspólnie, aby droga do szkoły była bezpieczna.

Poprzedni artykułZderzyła się z autobusem, jechała z przebitą oponą. Była pijana
Następny artykułKarpaty i KROSNO – przyjaźń liczona w dekadach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!