Strona główna WIADOMOŚCI Policja rozpoczyna akcję bezpieczeństwa "Boże Narodzenie"

Policja rozpoczyna akcję bezpieczeństwa "Boże Narodzenie"

0
Reklama

Podkarpaccy policjanci rozpoczęli dziś działania „Boże Narodzenie 2018”. Przez sześć dni czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących drogami naszego województwa. Tegoroczne działania trwać będą od piątku 21 grudnia do środy 26 grudnia.


Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, spędzany najczęściej w gronie najbliższej rodziny. Często, aby zasiąść przy wigilijnym stole musimy pokonać wiele kilometrów. Na drogach naszego województwa możemy spodziewać się wzmożonego ruchu, dlatego policjanci, jak co roku, czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących. Działania „Boże Narodzenie 2018” potrwają do 26 grudnia.
Cel policyjnych działań od lat jest niezmienny – ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach Podkarpacia. W przypadku utrudnień, kierowanie samochodów na objazdy, a w razie potrzeby ręczne kierowanie ruchem. Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych:

  •     przekraczanie dopuszczalnej prędkości
  •     nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu
  •     niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa
  •     nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych

W czasie działań na drogach Podkarpacia pracować będą również policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory, sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierowców.
źr. KWP

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułTragedia w czeskiej kopalni. 12 Polaków nie żyje
Następny artykułKrościenko: Ukraińcy nie wpuścili za granicę darów dla Polaków